Erasmus+ (Fot.freedigitalphotos.net)

Nowy program edukacyjny Erasmus+

Erasmus+ to nowy program edukacyjny, który skupia w sobie siedem istniejących programów Unii Europejskiej. Erasmus+ proponuje więcej możliwości współpracy. Ma do zaoferowania pakiet edukacyjny, jest rozszerzony o różnego rodzaje szkolenia oraz zajęcia sportowe. Projekt jest częściowo finansowany.

Osoby, które mają ciężką sytuację materialną i ubiegają się o program Erasmus+ mogą liczyć na wyższe, niż dotychczas stypendium.

Na stronie internetowej resortu i nauki poinformowano, iż dofinansowanie udało się dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Student otrzyma nawet 700 euro, pod warunkiem, że uda się do krajów z pierwszej grupy: Austrii, Francji, Norwegii, lub Wielkiej Brytanii. Osoba z problemami finansowymi, która uda się do krajów z kolejnej grupy: Belgii, Niemiec, Hiszpanii otrzyma 600 euro, natomiast trzecia grupa: m. in. Bułgaria, Litwa czy Estonia otrzyma 500 euro.

Na duże udogodnienie finansowe mogą liczyć również studenci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Mogą ubiegać się o dodatkowe koszty, które wynikają z niepełnosprawności. Taka osoba będzie musiała udokumentować koszty rzeczywiste.

Program Erasmus+ to nie tylko edukacja, to także możliwość podjęcia praktyk w innym kraju. W obu przypadkach uczniowie z trudną sytuacją materialną mogą ubiegać się o dofinansowanie.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

 

Źródło: erasmusplus.org.pl
Inez Brodowska

 

 

Komentarze:

  1. yola pisze: 2014/03/24 o 23:53

    moja siostra była na erasmusie w niemczech i dostawała tylko 400 euro, więc musiała studiować i jeszcze pracowac

    (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook