Młodzi w Łodzi (Fot.freedigitalphotos.net)

Młodzi w Łodzi – program staży dla młodych

Za oknami coraz więcej oznak nadchodzącej wiosny. To również początek poszukiwań przez studentów staży i praktyk. W końcu po wiośnie przychodzi lato, a to właśnie najlepszy czas na zdobywanie zawodowego doświadczenia.

Wolny czas to świetna okazja, by poświęcić go na rozwijanie swoich umiejętności nabytych podczas całego roku akademickiego. W związku z tym w wielu miastach rozpoczynają się programy, do których zgłaszają się pracodawcy oferujący miejsca stażowe (minimum jedno). Jest to świetna okazja dla młodych ludzi, ponieważ w łatwy sposób, spośród tysiąca ofert można znaleźć coś najbardziej odpowiedniego dla siebie.

W Łodzi program ten nazywa się ,,Młodzi w Łodzi?. Promuje on wśród pracodawców staże wakacyjne , jako świetny sposób na pozyskanie pracowników. Istotne jest również to, że każdy z oferowanych staży jest płatny, stąd poświęcony wolny czas to zarówno zdobycie doświadczenia jak i forma pracy wakacyjnej.

Selekcja kandydatów składa się z dwóch etapów: analizy aplikacji kandydatów przez pracowników Urzędu Miasta Łodzi. Później z listy najbardziej odpowiednich, pracodawca wybiera swoich faworytów i zaprasza ich na rozmowy kwalifikacyjne.

Z decyzją należy się spieszyć, bo kandydatów z roku na rok przybywa, a rekrutacja zaczyna się już od 2 kwietnia, a kończy się 30.

Ważne daty, o których warto pamiętać:

  • 02-30 kwietnia 2014 ? rekrutacja kandydatów
  • do 12 maja 2014- przesłanie do firm aplikacji najlepszych kandydatów
  • 12-29 maja 2014 ? rozmowy kwalifikacyjne
  • 30 maja 2014 ? ogłoszenie listy przyjętych

 

Źródło: mlodziwlodzi.pl
Małgorzata Sierocińska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook