E-kursy (Fot.freedigitalphotos.net)

Czy e- kursy dla maturzystów są skuteczne?

Kursy maturalne nierzadko są bardzo drogie. Uczeń może skorzystać z bezpłatnych kursów internetowych. Pytanie, czy są one na tyle skuteczne co tradycyjne?

E- kursy

To jeden ze sposobów nauki. Wystarczy ?poszperać? w Internecie, który daje nam wiele możliwości.

Kiedy wyczerpujące lekcje w szkole nie dają nam odpowiedzi na nurtujące pytania, nie rozumiemy zagadnień przedstawianych podczas zajęć, warto sięgnąć po jakieś dodatkowe źródło. Wydawać by się mogło, że kursy internetowe są idealnym rozwiązaniem. Uczeń może zacząć naukę wtedy, kiedy ma na to ochotę i siłę oraz na tak długo, jak tylko zechce. Problem polega na tym, że rzadko kiedy młody człowiek ma zapał na zdobywanie wiedzy. Potrzebna jest dodatkowa motywacja. To jest proste, gdyż każdy maturzysta chce podjąć dalszą naukę na renomowanej uczelni, a bez wysokich wyników, to się nie uda.

E-learning (Fot.freedigitalphotos.net)

Skuteczność e- kursu

Najważniejszy wyróżnik każdego kursu maturalnego to ?skuteczność?, czyli, jaką szanse przyjęcia na wymarzoną uczelnie ma przyszły student. Oczywiście nie można tego jednoznacznie ocenić, wszystko zależy od stopnia przygotowania licealisty przez szkołę oraz jego zaangażowania w naukę.

Wiarygodność i skuteczność kursu internetowego najlepiej sprawdzić podczas próbnej matury. Właściwie w okresie między próbna maturą a tą zasadniczą. Jeżeli ostatecznie przyrost punktów na maturze wzrósł w stosunku do liczby punktów z matury próbnej, można uznać, iż taki kurs miał sens.

Pamiętajmy, że własne zaangażowanie jest najbardziej opłacalne. Nikt nie napisze za nas matury, ani nikt nie nauczy się zamiast nas. E-kursy są bardzo wygodne, bo sami dysponujemy naszym czasem. W Internecie, aż roi się od tego typu rozwiązań edukacyjnych. Wystarczy dobrze poszukać.

 

Źródło:
Inez Brodowska

 

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook