Uczelnia Łazarskiego (Fot. Mzundu, Wikipedia.pl)

Akademia Europejska dla maturzystów na Uczelni Łazarskiego

Od 1 marca 2014 r. uczelnia Łazarskiego zaprasza maturzystów na bezpłatny kurs, pod nazwą Akademia Eutopejska, przygotowujący do matury z WOS-u.

Sześć cotygodniowych spotkań ma na celu przybliżyć maturzystom wymogi egzaminu maturalnego. Każde z trzygodzinnych spotkań składa się z wykładu wprowadzającego oraz z części warsztatowej, poświęconej pracy nad konkretnymi zagadnieniami maturalnymi.

Celem projektu jest pomoc maturzystom w przygotowaniach do matury z wiedzy o społeczeństwie, a także kreowanie postaw obywatelskich i zainteresowanie młodzieży problematyką Unii Europejskiej.

Zaplanowane terminy zajęć:

1 marca, 8 marca, 22 marca, 29 marca, 5 kwietnia, 12 kwietnia 2014 r.

Liczba uczestników z roku na rok wzrasta. Duże zainteresowanie wynika nie tylko z faktu, iż zajęcia prowadzone są przez profesora Dariusza Rosatiego, ale także tematyka i formuła zajęć.

Zagadnienia poruszane na kursie dotykać będą obszaru polityki, stosunków międzynarodowych, instytucji i organizacji, społeczeństwa polskiego oraz ustroju Rzeczypospolitej Polskiej.

Aby zostać uczestnikiem Akademii Europejskiej, wystarczy być tegorocznym maturzystą i wypełnić formularz. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Źródło: edulandia.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

  1. Justyna pisze: 2014/03/31 o 19:25

    Dariusz Rosati? on tam wykłada?

    (odpowiedz)
    • ehe pisze: 2014/04/02 o 12:21

      ta, jest tam kierownikiem katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook