mindfulness, czyli walka ze stresem (Fot.freedigitalphotos.net)

Mindfulness, czyli kolejna metoda walki ze stresem

Stres towarzyszy nam przy całej masie różnych sytuacji. Szczególnie wraz z nadejściem matury, podczas egzaminu, bądź przed zbliżającą się sesją. Z początku motywuje i nastraja nas do działania. Co jednak, gdy uczucie stresu staje się nieprzyjemne i zaczyna paraliżować nasz organizm? Na szczęście naukowcy odkryli kolejną metodę, jak zwalczyć te negatywne objawy.

Metoda Mindfulness polega na obserwacji swoich myśli, emocji i sygnałów płynących z naszego ciała. To pozwala na uspokojenie umysłu i pomaga w skoncentrowaniu się na chwili obecnej. Techniki te umożliwiają osiągnięcie i rozwijanie świadomości własnego ciała, co wiąże się z umiejętnością obniżania stresu.

Sukces tkwi w zrozumieniu i wyrobieniu sobie nawyku między działaniem, a refleksją. To właśnie jest mindfulness. Dzięki niemu jesteśmy w stanie spojrzeć na problem z szerszej, nowej perspektywy.

Osoby, które zaczęły korzystać z tej metody przyznają, że zauważyły lepszą zdolność komunikacji i pracy zespołowej. Stwierdzają, że dzięki mindfulness mogą być bardziej kreatywni i zmotywowani do działania.

Jest to metoda stworzona dla każdego kto pragnie nauczyć radzić sobie z własnymi emocjami, mieć kontrolę i świadomość swojego umysłu oraz wyzbyć się niepotrzebnego stresu i zmęczenia.

W firmach, w których zaczęto wysyłać swoich pracowników na profesjonalne kursy metody mindfulness zaobserwowano znaczące zwiększenie efektywności pracy, lepszą współpracę między pracownikami oraz większą koncentrację na powierzonych zadaniach. Na całym świecie, a szczególnie w Europie, z roku na rok rośnie liczba firm wdrażających mindfulness. Jest to spowodowane rosnącą ilością przepracowanych i przemęczonych pracowników.

Mimo, że ta innowacyjna metoda stosowana jest dotychczas w korporacjach i dużych firmach, może stosować ją każdy z nas. Istotą są widoczne przez każdego efekty. Jeśli więc jesteś przed ważnym egzaminem, a stres nie pozwala Ci nawet zasnąć, może warto spróbować czegoś nowego? Czegoś czego efekty potwierdza coraz większa liczba osób?

Powodzenia!

 

Źródło: mindinstitute.com.pl
Małgorzata Sierocińska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook