Matura WOT (fot.pixabay.com)Matura WOT (fot.pixabay.com)

Matura 2012 ? WOT podstawowy ? odpowiedzi do arkuszy

Arkusz maturalny z Wiedzy o tańcu na poziomie podstawowym składał się z 14 zadań zamkniętych oraz różnego typu otwartych, między innymi z dwóch wymagających dłuższej wypowiedzi. Maksymalnie można było uzyskać 50 punktów. W dużej mierze polecenia opierały się na ilustracjach.

Zadania okazały się dla maturzystów trudne lub umiarkowanie trudne. Najlepiej maturzyści poradzili sobie z zadaniem 8, w którym należało rozpoznać na podstawie ilustracji epoki tańca i uporządkować je chronologicznie. Zadanie 9, dotyczące reformatorów tańca, również poszło stosunkowo dobrze. Abiturienci poradzili sobie także z zadaniem 13, w którym należało napisać dłuższą wypowiedź na temat ruchu tanecznego pokazanego na ilustracji.

Trudności natomiast sprawiło zadanie 2, dotyczące pierwszego polskiego baletu, oraz zadanie 3, w którym należało nazwać taniec przedstawiony na ilustracji i opisać jego cechę charakterystyczną. Zadanie 7, tak jak 13 wymagało dłuższej wypowiedzi, ale w przeciwieństwie do niego, poszło gorzej. Maturzyści mieli problemy z opisaniem zasad reform Michaiła Fokina.

Najtrudniejszym zadaniem okazało się 11, w którym należało rozpoznać, o kim mówią dwie notki biograficzne.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:


A. Szczykutowicz, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook