Matura WOT (fot.pixabay.com)Matura WOT (fot.pixabay.com)

Matura 2011 – wiedza o tańcu rozszerzona – wyniki matury

Egzamin maturalny z wiedzy o tańcu na poziomie rozszerzonym w 2011 zawierał 11 zadań ? 9 pytań zamkniętych i dwa otwarte. Maksymalny czas, jaki można było przeznaczyć na rozwiązywanie arkusza wyniósł 180 minut. Maturzyści mogli zdobyć do 50 punktów.

 

W 2011 roku zaledwie 18 maturzystów postanowiło podejść do egzaminu maturalnego z wiedzy o tańcu na poziomie rozszerzonym. Średni wynik, jaki uzyskano to 45,44%. Odchylenie standardowe wyniosło 19,86, natomiast mediana – 47.

Najwięcej problemów maturzystom sprawiło zadanie 3, w którym należało podać nazwę tańca przedstawionego na ilustracji oraz nazwisko choreografa baletu, z którego pochodzi ta scena. Poziom wykonania tego zadnia wyniósł 8%. Równie trudne okazało się zadanie 10 (poziom wykonania 9%), które właściwie polegało na tym samym co zadanie trzecie. Do podanych trzech zdjęć, przedstawiających ujęcia z baletów maturzyści musieli podać nazwy tańców oraz ich choreografów.

Najłatwiejsze okazało się zadanie 9 ? maturzyści w tym zadaniu musieli podać nazwy polskich tańców narodowych, jakie opisano w zadaniu. Poziom wykonania tego zadania wyniósł 78%.

 

Karolina Macha, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook