Jak się nie nudzić w wakacje? Opis największych letnich imprez w Polsce (fot.Yves6, wikipedia.org)Jak się nie nudzić w wakacje? Opis największych letnich imprez w Polsce (fot.Yves6, wikipedia.org)

Jak się nie nudzić w wakacje? Opis największych letnich imprez w Polsce

Czekają cię najdłuższe wakacje, a nie masz pomysłu, co z nimi zrobić? Szukasz inspiracji, czegoś nowego albo chcesz po prostu wyjątkowo spędzić czas z paczką znajomych? Sprawdź letnie oferty, pakuj plecak i spraw, aby to lato było niezapomniane!

Open’er Festival

Czas: 29.06 – 2.07

Miejsce: Lotnisko Gdynia – Kosakowo

Bilety: cena zależy od momentu, w którym kupimy bilet. Do 12.06. za 4-dniowy karnet zapłacimy 549zł, jeśli chcemy do tego wykupić miejsce na polu namiotowym, zapłacimy 629zł. Karnet weekendowy wynosi 369zł, a wraz z polem namiotowym – 429zł. Za jednodniowy bilet zapłacimy 239zł.

Od 2003 roku Gdynia nieprzerwanie rozpoczyna wakacje w muzycznych klimatach. Pierwsza edycja tego festiwalu, jako Open Air Festival, odbyła się w Warszawie w 2002 roku, jednak już od 13 lat ma on miejsce nad morzem. Wydarzenie, na początku jednodniowe, o małym formacie, na przestrzeni lat rozrosło się do kilkudniowej imprezy muzycznej, która gości na scenie światowe sławy. Od kilku lat Open’er Festival to nie tylko wielkie koncerty, ale także wystawy muzealne i spektakle teatralne. W tym roku będzie można usłyszeć między innymi: Bastille, Florence&The Machine czy Red Hot Chili Peppers.

Jarocin FestiwalFestiwal w Jarocinie 2014 (fot.Klapi, wikipedia.org)

Czas: 7-9.07

Miejsce: Jarocin

Bilety: Jednodniowy kosztuje 179zł, natomiast karnet – 270zł. Są też dostępne karnety ulgowe do 16 roku życia i karnety za 70zł dla mieszkańców gmin Jarocin, Żerków, Kotlin i Jaraczewo.

Festiwal w Jarocinie ma już długą tradycję i był czymś wyjątkowym zwłaszcza w czasach PRL-u. Odbywał się w latach 1970-1994, 2000, a od 2005 roku Jarocin nieprzerwanie staje się stolicą szeroko pojętej muzyki rockowej. Okres, w którym to wydarzenie nabierało rozmiarów, sprawił, że występ na jarocińskiej scenie decydował o przyszłości danego zespołu. To, jak został przyjęty przez publiczność – a była ona surowa i bardzo krytyczna – miało bardzo duży wpływ na późniejszą karierę. W tym roku będzie można usłyszeć między innymi: Slayer, Luxtorpeda, The Prodigy, Kabanos.

Reggaeland

Czas: 8-9.07

Miejsce: Płock, plaża nad Wisłą

Bilety: Cena zależy od momentu, w którym kupimy bilet. Do 30.06 karnet kosztuje 60zł, natomiast bilet jednodniowy – 50zł.

Od 2006 roku płocką plażę przejmują rytmy reggae. Z całego świata zjeżdżają się zarówno zespoły jak i fani takiej muzyki. Organizacyjnie festiwal ma burzliwą historię, dlatego nie odbył się w 2011 roku. Na płockiej scenie przez lata pojawili się artyści światowego formatu, jak na przykład: Toots & The Maytals, Israel Vibration, The Selecter, oraz znane polskie zespoły, jak Jamal, Maleo Reggae Rockers, Mesajah, Vavamuffin. W tym roku będzie można usłyszeć między innymi: Skarra Mucci&The Rawka Clan, Sara Lugo&Next Generation Family, Maleo Reggae Rockers.

Przystanek Woodstock

Czas: 14-16.07

Miejsce: Kostrzyn nad Odrą

Bilety: Wstęp wolny

Przystanek Woodstock 2011 (fot.Ralf Lotys, wikipedia.org)Organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy od 1995 roku. Nazwa zainspirowana jest legendarnym festiwalem Woodstock i epoką „dzieci kwiatów”, natomiast słowo „przystanek” nawiązuje do serialu „Przystanek Alaska”. Przez trzy wakacyjne dni wielkie pola namiotowe otaczające sceny zapełniają się ludźmi z całego kraju i świata, wszystkich wyznań, ras i poglądów. Plusem dla twórców, zwłaszcza debiutujących, jest fakt, że mogą wystąpić na Woodstocku, jeśli przejdą przesłuchania. Jest to świetna okazja do promocji zespołu przed ogromną publicznością. Na woodstockowej scenie przez lata pojawiły się takie gwiazdy, jak na przykład: Within Temptation, Dream Theatre, Shaggy, Coma, Dżem, Hey. W tym roku wystąpi między innymi: Apocalyptica, Bring Me The Horizon czy Luxtorpeda.

Castle Party

Czas: 28-31.07

Miejsce: Zamek w Bolkowie

Bilety: Karnet kosztuje 250zł, natomiast bilet jednodniowy – 150zł.

Zaczęło się niepozornie – w 1994 roku kilkaset osób wzięło udział w koncercie pięciu zespołów na zamku w Grodźcu. Z roku na rok wydarzenie to stawało się coraz większe, przerodziło się w kilkudniowy festiwal muzyczny i musiało zmienić lokalizację, gdyż Grodziec nie mieścił tylu ludzi. Dlatego też w 1997 roku, jak i we wszystkich następnych, Castle Party miało miejsce na zamku w Bolkowie. Przyciąga fanów muzyki gotyckiej z całego świata. Wyjątkowość temu wydarzeniu daje niepowtarzalny klimat zamku i stroje, w których pojawiają się uczestnicy festiwalu. W tym roku na scenie będzie można usłyszeć na przykład: Skeletal Family czy Fields of the Nephilim.

Off Festival

Czas: 5-7.08Off Festival 2011 (fot.Jacek Poremba, wikipedia.org)

Miejsce: Katowice

Bilety: Karnet kosztuje 270zł. Cena nie obejmuje pola namiotowego, więc jeśli chcemy również kupić miejsce na namiot, musimy dopłacić 60zł.

Założycielem i dotychczasowym dyrektorem tego festiwalu jest Artur Rojek, znany wokalista, były frontman zespołu Myslovitz. Od 2010 roku wydarzenie to odbywa się w Katowicach. Przyciąga rzesze fanów muzyki alternatywnej, niekomercyjnej, innej od promowanych trendów. Tych kilka dni to nie tylko okazja do przeżycia niesamowitej, muzycznej przygody. To także spotkania ze znanymi osobami ze świata kultury, warsztaty i wiele innych aktywności zainicjowanych nie tylko przez samych organizatorów. W tym roku Katowice przejmą takie zespoły, jak: Brodka, Clutch, Kaliber 44 czy Napalm Death.

Czad Festiwal

Czas: 25-28.08

Miejsce: Straszęcin

Bilety: Karnet kosztuje 269zł, natomiast w lipcu i sierpniu będzie kosztować 299zł. Bilet jednodniowy do końca czerwca wynosi 179zł, zaś w lipcu i sierpniu – 199zł. Jeśli chcemy wykupić pole namiotowe (dostępne tylko dla posiadaczy karnetu), musimy zapłacić 45zł/os.

Czad Festiwal to jedno z największych wydarzeń muzycznych tej części Polski. Od czterech lat organizowany jest potężny festiwal, na którym można zobaczyć artystów światowego formatu. Wyjątkowy pod tym względem był rok 2015, w którym do Polski przyjechał m.in.: Acid Drinkers, Within Temptation, The Offspring. W tym roku organizatorzy również chcą podwyższyć poprzeczkę wykonawców, dlatego też będzie można usłyszeć takie zespoły, jak na przykład: Nightwish, Lipali czy Sabaton.

 

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook