Praca i kariera (fot.morguefile.com)Praca i kariera (fot.morguefile.com)

Studia dualne

 

Połączenie nauki na studiach dziennych i pracy bywa bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe. Wiele osób w takim wypadku decyduje się na studia niestacjonarne, ale nie jest to już jedyne rozwiązanie! Dzięki studiom dualnym będziesz mógł spokojnie studiować i zdobywać cenne doświadczenie zawodowe.

Po tych studiach możesz pracować jako przedsiębiorca w dużych firmach (fot.freedigitalphotos.net)

 

Studia dualne działają w Europie od kilkudziesięciu lat i cieszą się ogromną popularnością. System ten pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, bo zaledwie kilka lat temu, ale dopiero teraz zaczyna zyskiwać zainteresowanie i uznanie młodych osób. Obecnie korzystają z niego przeważnie studenci kierunków technicznych, m.in. z Politechniki Poznańskiej czy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Doradca pomaga w znalezieniu twoich mocnych stron (fot.freedigitalphotos.net)

Dlaczego warto zainteresować się tym systemem? Dziś dla pracodawcy ważny jest nie tylko przysłowiowy papierek, czyli tytuł naukowy, ale i doświadczenie zawodowe, które czasami niezwykle trudno zdobyć na studiach dziennych. System dualny bardzo ułatwia sprawę ? przez sześć semestrów studiów licencjackich będziesz nie tylko brać udział w wykładach, ćwiczeniach i laboratoriach, ale także będziesz wykorzystywał zdobytą wiedzę praktycznie ? w pracy w renomowanej firmie, z którą współpracuje uczelnia.
Organizacja takiego kierunku może być różna w zależności od placówki, ale uczelnie zazwyczaj ustalają schemat – 3 dni w pracy i 2 dni na zajęciach. Program ten jest także interesujący jeszcze z jednego powodu, otóż, za wykonaną pracę otrzymasz wynagrodzenie!

Absolwenci, którzy zdecydują się podjąć pracę w firmach, zajmujących się zaawansowanymi technologiami czasem muszą przyuczać się do zawodu przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Dzięki systemowi dualnemu zyskasz umiejętności i doświadczenia jeszcze podczas studiów, więc zaraz po ukończeniu studiów będziesz mógł podjąć się normalnej pracy.

 

K. Macha

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook