Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.

Ostatni dzwonek na narty przed maturą

Pomimo, że ferie w rozumieniu tradycyjnym już dobiegły końca, to sezon zimowy jeszcze trwa. Dla maturzystów, którzy podczas ?wolnego? nie odpoczywali, tylko uczyli się do egzaminu dojrzałości, przygotowaliśmy kilka propozycji na zimowe szaleństwo.

 

Marzec i kwiecień to miesiące gdzie cenny w większości kurortów są dużo niższe, dlatego jest to doskonały okres na niskobudżetowy wyprawy. Hotele i pensjonaty walczą o klienta, oferując atrakcyjne stawki za pobyt,  a nawet w niektórych przypadkach pakiety z bezpłatnym skipassem. W wyszukiwaniu i rezerwacji takich ?perełek ofertowych? pomoże Snowtrex. Wystarczy wybrać miesiąc, oferty Last-Minute i dopasować do naszych założeń budżetowych. Dużym plusem szusowania poza sezonem jest mniejsza ilość narciarzy na stokach, a co za tym idzie mniejsze kolejki przy wyciągach i dużo więcej czasu na wypoczynek. Słoneczna pogoda to kolejny plus takiego wypadu, minusem może być już nieco zjeżdżony śnieg, chociaż jak wybierzemy Alpy to możemy liczyć na świeże opady.

Oto 4 propozycje najciekawszych stacji narciarskich:

 

1. Tignes (2100m) i Val d’Isere (1850m)

Jest to bezpieczna miejscówka pod względem pokrywy śnieżnej. Północne stoki i ogromy lodowiec Grande Motte (3.400 m) powodują, że możemy tam bezproblemowo szusować, aż do początku maja. 300 km tras narciarskich też robi swoje. Warto wspomnieć, że jest to raj dla freeriderów – panują tam nawet w marcu, idealne warunki do uprawiania narciarstwa akrobatycznego. Początkujący narciarze też znajda coś dla siebie na Lodowcu Pissaillas, gdzie znajdują się łagodne i szerokie trasy. W regionie Val d’Isere – Tignes przygotowano również 45 km tras biegowych oraz atrakcje dla wielbicieli Freestyle (snowarki).

Panorama of ski resort Kopaonik, Serbia, ski slope, chalet houses covered with snow, people skiing

 

2. Zermatt (1620-3899m)

Ta miejscówka wyróżnia się najpiękniejszą panoramą w całej Szwajcarii –  znakiem rozpoznawczym tego ośrodka jest bowiem sylwetka majestycznego  Matterhornu (4 478m). Z jej platformy widokowej przy dobrych warunkach atmosferycznych, można dojrzeć aż 38 szczytów.  Jest to teren narciarski ?wprost ze snów?. Minusem mogą być ceny, które w sezonie przyprawiają o zawrót głowy, ale już w marcu można upolować atrakcyjną ofertę. W końcu raz tylko zdaję się maturę. Do dyspozycji jest 360 kilometrów idealnie przygotowanych tras – szaleć można do woli.

osrodek-z

źródło: http://www.skionline.pl/stacje/mapy-tras-narciarskich,szwajcaria-zermatt,osrodek,571.html

3. La Plagne (1250m) i Les Arcs (2000m)

Pardiski teren położony w samym sercu Alp, bezpośrednio na stoku. Posiada 425 km dobrze naśnieżonych tras oraz ponad 100 wyciągów. Brak kolejek, pełny komfort na stoku, fajne muldy, głęboki śnieg i odpowiednio przygotowanie funparki, powodują, że jest to miejsce gdzie można sobie komfortowo poszusować. W tym miejscu można przejechać się najszybszą i największą kolejką na świecie Vanois Express. W Paradiski można uprawiać helliski, ski-joëring czy latać paralotnią z nartami. Na turystów czekają także rakiety śnieżne, psie zaprzęgi i skutery śnieżne.

winter holidays - happy couple taking selfie in chairlift at ski resort

 4. Ischgl (1377-2872m)

Uważany za Mekkę sportów zimowych w Austrii. Posiada aż 41 wyciągów oraz skipass uprawniający do poruszanie się po 238 km tras narciarskich. Dla odważnych ośrodek przygotowała czarną trasę 14a z 70-procentowym spadkiem. Kto tam stanie, nie będzie miał wątpliwości skąd się wzięła nazwa Ischgl. Będąc w Ischgl koniecznie warto wybrać się na nartach do leżącego po drugiej stronie granicy Samnaun. To okazja do bezcłowych zakupów Wiedzie tam długa czerwona 80-tka, prowadząca starym szlakiem przemytników – stąd też jej nazwa Schmugglerrunde.

osrodek-i

źródło: http://nartywaustrii.com.pl/ischgl-milosc-bogato/

Jedną i najważniejszą zasadą szybkiego przyswajania wiedzy, jest relaks i wypoczynek, dlatego zimowy wyjazd w góry to dobra opcja na wypoczynek dla maturzystów. Całkowity reset przed egzaminem dojrzałości, może okazać się zbawienny dla  zdrowia i efektywnej późniejszej nauki. Pamiętaj mózg musi odpocząć, ciało musi się zmęczyć. Na taki wyjazd zabierz ze sobą jedną książkę i poświeć jej  30 minut dziennie, nie nastawiaj się na maratony czytanie, na to przyjdzie czas po powrocie. Wykorzystaj wolny czas na odpoczynek.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook