wampiriada-grafika-fb-wydarzenie

Wampiriada 2023 – studenckie honorowe krwiodawstwo!

„Wampiriada” to ogólnopolski projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów (NZS), współtworzony przy pomocy Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jego celem jest stworzenie możliwości do oddania krwi dla studentów oraz całej lokalnej społeczności.

Studiowac.pl, jako patron medialny, wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w już 36. edycji projektu. Akcja jest idealną okazją, aby zostać dawcą, dlatego szczególnie zachęcamy osoby, które nigdy wcześniej nie oddawały krwi. Krwiobusy, które przyjeżdżają do nas z RCKiK zapewniają sterylne warunki, a krwiodawcy mogą liczyć na profesjonalną opiekę ze strony kadry medycznej.

Każda osoba, która zdecyduje się na oddanie krwi z ramienia naszego projektu otrzyma torbę płócienną z logo wypełnioną upominkami zapewnionymi przez firmy partnerskie.

Kiedy i gdzie?

Akcja odbędzie się na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (al. Niepodległości 162, 02-554) i będzie trwać przez trzy dni: od 27 do 29 listopada 2023r. w godzinach od 9.00 do 14.00. Chętnych zapraszamy do zapisów na konkretny dzień i godzinę w formularzu udostępnionym w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1437232297148993.

Chwilę przed ustalonym terminem zapraszamy do naszego stanowiska, które będzie znajdować się w Budynku Głównym SGH, gdzie na krwiodawców będziemy czekać z małym poczęstunkiem oraz dalszymi instrukcjami. 

Kilka wybranych wskazówek dla krwiodawców:

Aby dobrze przygotować się do oddania krwi, zaleca się m.in.: minimum 24h przed oddaniem krwi

  • nie spożywać alkoholu,
  • dobrze nawadniać organizm,
  • wyspać się,
  • ograniczyć tłuszcze danego dnia,
  • unikać papierosów i ostrych przypraw.

Są to tylko niektóre z podstawowych zasad. Pełne listy zaleceń oraz przeciwwskazań są ogólnodostępne na oficjalnych stronach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook