język angielski (Fot.freedigitalphotos.net)

Pomoce maturalne do egzaminu z języka angielskiego

Przygotowanie do egzaminu z języka angielskiego wymaga rzetelności i konsekwencji w działaniu. Opanowanie języka obcego wiąże się z przyswojeniem gramatyki, akcentu i słownictwa. Na maturze zetkniecie się z mówieniem, czytaniem, słuchaniem, strukturami i pisaniem. Warto zadbać o to, żeby żadne z zadań nie sprawiło trudności.

Praca, praca, praca…

Dobre wyniki nie przychodzą same. Trzeba włożyć w nie dużo pracy. Jeśli zdecydujecie się na samodzielną naukę języka do matury, warto wyposażyć się w zeszyt i dobre książki. Dzisiaj na rynku można znaleźć nie tylko samouczki w wersji pisemnej, czy też audiowizualnej, ale także vademeca. Są to zbiory materiałów opracowanych pod kątem samego egzaminu. W środku znajdziecie nie tylko treści, ale również zadania, które pozwolą Wam przećwiczyć dane zagadnienie.

Czas na mówienie

Wielu młodych ludzi narzeka na swój poziom wypowiedzi. Dobrym sposobem na zwalczanie stresu i ćwiczenie akcentu są fiszki. Bez problemu można je dostać w księgarniach, a pomagają przyswoić nie tylko gramatykę, ale również słownictwo. Dzięki regularnemu korzystaniu z fiszek można przełamać bariery językowe i sprawnie zacząć posługiwać się angielskim. Z pewnością zaprocentuje to na maturze ustnej.

Kursy dla zdeterminowanych

Każdemu z nas czasem brakuje woli i lenistwo przejmuje górę nad wszelkimi działaniami. Kursy to doskonała opcja dla osób, które chcą w pełni zmobilizować się do nauki języka angielskiego. Zajęcia zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu w grupach. Forma takich spotkań pozwala na wymianę myśli, burzę mózgów i ciągły kontakt z językiem. Niestety, trzeba się też liczyć z kosztami. Profesjonalne przygotowanie do matury mieści się w granicach kilkuset złotych za semestr.

A może prywatne lekcje?

Wybór korepetycji i prywatnych spotkań daje młodym ludziom większą swobodę. To oni decydują, kiedy potrzebują zajęć i w jakiej formie będą one przeprowadzane. Większość nauczycieli bazuje na podręcznikach szkolnych i własnych zadaniach, które oferują swoim uczniom. To gwarantuje zgodność materiału i pełne przeszkolenie. Koszt takich lekcji mieści się w przedziale 20-30 zł/h.

 

źródło: e-angielski.com
Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook