Pielgrzymka (Fot.Przykuta, Wikipedia.pl)

Pielgrzymki Młodych ? co to za idea?

 

 

W dzisiejszym świecie ciężko znaleźć miejsce dla Jezusa. Jednak są młodzi ludzie, którzy nie pozwalają zapomnieć o wierze i co roku organizują pielgrzymki mające na celu szerzyć wiarę, szczególnie wśród ich rówieśników.

 

Fenomen?

Tysiące uczestników. Wszyscy z Chrystusem w sercach. Niezależnie od pogody, nastroju i zdrowia dzielnie przemierzają kilometry, aby dotrzeć do upragnionego celu. Pielgrzymki Młodych powoli stają się fenomenem zarówno religijnym, jak i społecznym. Co ciekawe, apel studentów przyciąga również starszych ludzi, których wiara integruje z resztą grupy.

 

Najważniejsza wiara

Pielgrzymki hartują ducha i rozpalają wiarę w sercach. O samej idei mówi się równie głośno. Dlaczego? Bo w akcję włączają się również zwykli ludzie. Mieszkańcy różnych zakątków z chęcią udzielają schronienia i dostarczają żywność pieszym odpoczywającym w trasie.

Radość życia

Pielgrzymka na Jasną Górę (Fot.Magnus Manske,Wikipedia.pl)Optymizm, szczerość i czystość serc ? to cechuje wędrowców zmierzających przed siebie. Podczas pielgrzymek można się doskonale bawić. Pieśni, psalmy i modlitwy integrują ludzi ze sobą i dają im poczucie bezpieczeństwa oraz przynależności do wspólnoty. Nawet w czasie kryzysu i przemęczenia u pielgrzymów wciąż gości uśmiech.

 

Chwila oddechu

Dla wielu zabieganych i zapracowanych osób pielgrzymka to czas uspokojenia i złapania dystansu. Praca, wielkomiejski szum, natłok problemów sprawia, że wiara schodzi na drugi plan. Marsz, którego siłą napędową jest wiara, pozwala odciąć się od wszystkiego i złapać wewnętrzną równowagę.

 

 

Katarzyna Kujawa

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook