student (Fot.freedigitalphotos.net)

Uczelnia to przede wszystkim środowisko

Wybierając uczelnię trzeba zwrócić uwagę nie tylko na kierunek i miejsce uczelni w rankingach. Każda uczelnia to pewne, zamknięte środowisko i warto wybrać tę szkołę, która będzie odpowiadać nam także pod tym względem.

Może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale to właśnie środowisko w którym przyjdzie się Wam odnaleźć może stać się dla Was inspiracją lub zniechęcić Was do uczęszczania na zajęcia. Bardzo ważne jest to z kim zaczniecie utrzymywać relacje towarzyskie, ponieważ już na studiach możecie budować  swoje kontakty biznesowe. Być może właśnie Wasz kolega z grupy okaże się idealnym partnerem do założenia interesu, lub po prostu przyjdzie Wam razem pracować.

Wybierając uczelnię powinniście także zwrócić uwagę na kadrę wykładowców. Zorientujcie się, czy wykładowcy to osoby, które pracują w zawodzie, posiadają wieloletnie wykształcenie oraz są na bieżąco z rozwojem rynku pracy. Dzięki tym informacjom będziecie mieć gwarancję, że Wasza edukacja nie będzie opierać się jedynie na czystej teorii, jak również to, że wykładowcy nie mówią o tym, co było kilkanaście lat temu, a skupiają się na tym co jest teraz i co teraz może przydać się absolwentom kierunków na których wykładają.

Kontakt z wykładowcą, który jest wciąż aktywny na rynku pracy może dać również możliwość zdobycia doświadczenia, odbycia stażu, a w późniejszym czasie nawet pracy.

Pamiętajcie, że najważniejsze to wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Dlatego też nauka samodzielnego myślenia i podejmowania szybkich i trafnych decyzji to podstawa sukcesu w zawodzie.

 

Źródło: brief.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook