Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie

O uczelni

Typ:
niepubliczna
Kraj:
Polska 
Miasto:
Kraków 
Województwo:
małopolskie 

Dane kontaktowe

Adres:
ul. Karmelicka 32, 31-128 Kraków 
Tel:
126630921 
Mail:
rekrutacja@wsu.pl 
WWW:
http://www.wsu.pl 
 Wyższa Szkoła Ubezpieczeń

OPIS KIERUNKU

Wydział Ubezpieczeń

Grupa kierunków:
społeczne i ekonomiczne
Kierunek:
Finanse i Rachunkowość specjalność: Rachunkwość i Podatki
Rodzaj studiów:
I stopnia licencjackie
Tryb studiów:
Stacjonarne - dzienne, Niestacjonarne - zaoczne, Niestacjonarne - wieczorowe, Niestacjonarne - eksternistyczne
Studia w języku:
polskim
Opcje dodatkowe:
studia przez Internet

Opis kierunku

Studia w ramach specjalności Rachunkowość i Podatki stanowią ofertę odpowiadającą aktualnym potrzebom rynku pracy. W obecnych warunkach podatki mają nie tylko istotne znaczenie dla budżetu państwa ale także dla podatników, w szczególności będących przedsiębiorcami. Z tego względu w programie specjalności został położony nacisk na zagadnienia związane z ochroną interesów podatnika. W sytuacji zmieniających się przepisów prawnych, występuje duże zapotrzebowanie na tego typu specjalistów.

Studenci decydujący się na tę specjalność zdobywają wiedzę z zakresu systemów podatkowych, administracji finansowej, kontroli skarbowej, prawa podatkowego, rachunkowości podatkowej i międzynarodowego prawa podatkowego.

Studia na specjalności Rachunkowość i Podatki stanowią jednocześnie etap przygotowujący do ubiegania się, po zdobyciu doświadczenia praktycznego i zdaniu wymaganych egzaminów, o uprawnienia doradcy podatkowego. Zawód doradcy istnieje w Polsce zaledwie od 1997 r. i jest zaliczany do zawodów zaufania publicznego.
Program specjalności bazuje na standardach kształcenia dla kierunku studiów Finanse i Rachunkowość, określonych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rekrutacja na studia

Wymogi wstępne rekrutacji na rok akademicki 2016/2017

świadectwo ukończenia szkoły średniej,
świadectwo dojrzałości (odpis lub oryginał),
4 zdjęcia legitymacyjne,
ksero dowodu osobistego (2 strony)
wypełniony wniosek o przyjęcie na studia

Zasady rekrutacji na rok akademicki 2016/2017

Wniosek o przyjęcie na studia, przesłany on-line lub dostarczony osobiście, gwarantuje zarezerwowanie miejsca wśród nowych studentów Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Krakowie i podjęcie studiów

Powiązane zawody:
analityk finansowy, asystentka biurowa, bankowiec, biznesmen, celnik, coach, coach biznesu, coach kariery, coach rozwoju osobistego, copywriter, doradca zawodowy, dyplomata, dyrektor, ekonomista, finansista, funkcjonariusz Straży Granicznej, funkcjonariusz Straży Miejskiej, funkcjonariusz służb specjalnych, funkcjonariusz Służby Więziennej, handlowiec, hr manager, koordynator projektów, logistyk, mediator, menedżer, organizator imprez, organizator turystyki, pośrednik nieruchomości, pracownik agencji ochrony, pracownik socjalny, pracownik służby cywilnej, rzecznik prasowy, specjalista, specjalista public relations, urbanista, urzędnik
Profesjonalny kurs maturalny z języka polskiego - 100% ZA DARMO ! ! ! --> Sprawdź teraz...
Zapisz się!
facebook