Indeks Start2Star (Fot.freedigitalphotos.net)

Zdobądź stypendium z „Indeks Start2Star”!

Chcesz studiować na uczelni wyższej, ale środki finansowe nie pozwalają Ci na to? Zgłoś się do ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star.

 

Indeks Start2Star

Jest to projekt stypendialny, który ma na celu wspierać młodych, zdolnych ludzi w trudnej sytuacji materialnej. Co roku wybieranych jest 20 studentów z całej Polski, którzy otrzymują miesięcznie 1300 zł przez cały okres studiów. Aby móc ubiegać się o stypendium, trzeba wykazać się dobrymi wynikami w nauce oraz aktywnością pozalekcyjną: sukcesy w olimpiadach i konkursach, czy zaangażowanie społeczne.

– Szukamy ludzi z pasją. Chcemy wspierać te osoby, które już w szkole średniej mają wizję swojej przyszłości i rozwijają swoje zainteresowania. ? mówi Ewa Paga, Prezes Zarządu Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi – Mimo bezpłatnego systemu edukacji studiowanie na dobrej uczelni to duży koszt. Zależy nam na tym, aby zdolni maturzyści nie musieli rezygnować ze swoich ambicji naukowych z powodu trudności finansowych.

Już 120 osób z całej Polski zostało stypendystami projektu Indeks Start2Star. Nie ma znaczenia jaki kierunek studiów wybierasz. Warunkiem przyznania stypendium jest  zobowiązanie do przepracowania po studiach 5 lat w Polsce.

Jak zdobyć stypendium (Fot.freedigitalphotos.net)

Warunki

  • należy wykazać w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej średnią minimum 4,0;
  • miesięczny dochód w rodzinie w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych nie może przekroczyć 1000 zł na osobę;
  • ważna jest aktywność pozalekcyjna;

 

Żeby aplikować wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.paga.org.pl. Spośród nadesłanych aplikacji zostanie wybranych sześćdziesiąt osób, które będą zaproszone w czerwcu na rozmowy kwalifikacyjne. Przyjazd kandydatów dofinansowany jest przez Fundację. Podczas rozmów kandydaci mogą osobiście przekonać Komisję, że to w nich warto zainwestować. Termin składania zgłoszeń upływa 16 maja 2014.

 

 

Źródło:paga.org.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook