Stypendium Start25Star (Fot.freedigitalphotos.net)

Rusza program stypendialny Start25Star

Matury coraz bliżej, lecz być może dla niektórych z Was problemem nie jest zdanie egzaminu dojrzałości, a możliwość utrzymania się na przyszłych studiach.

Znaleźliśmy rozwiązanie.

Start25Star to Fundacja 2065 im. Lesława A. Pragi, która już siódmy raz przychodzi z pomocą niezamożnym uczniom. Organizacja stworzyła program stypendialny dla maturzystów indeks Start25Star. To projekt, dzięki któremu co roku 20 studentów z całej Polski otrzymuje co miesiąc wsparcie finansowe w wysokości 1300 zł brutto. Celem projektu jest inwestowanie w zdolnych, młodych ludzi.

Jak zdobyć stypendium?

Należy przedstawić w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej średnią 4.0, a miesięczny dochód w rodzinie na osobę nie może przekraczać 1000 zł. Kandydat musi pochwalić się również aktywnością społeczną, przedsiębiorczością czy zaangażowaniem w wolontariat.

Osoby chcące aplikować muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: http://www.paga.org.pl/projekty/indeks_start2star/rekrutacja  oraz napisać jednostronicowy esej zawierający uzasadnienie swojej kandydatury.

W kwietniu spośród nadesłanych aplikacji zostanie wybranych 60 osób, które następnie zostaną zaproszone na rozmowę kawilifikacyjną do Warszawy. Dwudziestu szczęśliwców Komisja Stypendialna podaruje dofinansowanie na okres całych studiów.

 

Źródło: paga.org.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook