Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie (Fot.freedigitalphotos.net)

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy pasjonują się i uprawiają sport. Spod skrzydeł tej uczelni wybiło się mnóstwo cenionych sportowców. Można studiować dziennie, jak i zaocznie.

 

Położenie

Kampus Akademii Wychowania Fizycznego mieści się na warszawskich Bielanach. Okolica jest bardzo malownicza, gdyż niedaleko znajduje się las bielański. Co prawda nie jest to centrum miasta, ale jest bardzo dobry dojazd. Blisko uczelni znajduje się metro, przystanek autobusowy i tramwajowy. Główna siedziba mieści się przy ulicy Podleśnej. Kampus jest bardzo rozbudowany. Posiada liczne boiska, stadion, basen oraz korty. Studenci śmieją się, że przez pierwsze pół roku uczą się rozmieszenia poszczególnych sal wykładowych na kampusie.

Dokładny plan obiektu można znaleźć tutaj.

 

Kierunki

Decydując się na naukę na AWF-ie, niewątpliwe trzeba być sprawnym fizycznie. Oczywiście Akademia proponuje również kierunki,  które ze sportem nie mają wiele wspólnego, jak na przykład turystyka i rekreacja, czy też pielęgniarstwo. Nie zmienia to faktu, że należy wykazać się dużą zręcznością sportową.

AWF w Warszawie (Fot.freedigitalphotos.net)Aktualnie Akademia posiada cztery wydziały:

  • Wydział Rehabilitacji
  • Wydział Turystyki i Rekreacji
  • Wydział Wychowania Fizycznego
  • Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej

oraz sześć kierunków nauczania:

  • fizjoterapia
  • turystyka i rekreacja
  • wychowanie fizyczne
  • sport
  • pielęgniarstwo
  • kosmetologia (w Białej Podlaskiej)

Akademia prowadzi również studia podyplomowe i doktoranckie.

 

Trzeba przyznać, że sportowcy ciężko pracują, tak też jest na AWF-ie. Podejmując którykolwiek kierunek na tej uczelni, musimy być przygotowani na prawdziwą szkołę życia. Liczne zajęcia sportowe, połączone z ciężką nauką nie są wcale proste. Na szczęście uczelnia organizuje wiele imprez studenckch, dzięki którym uczniowie mogą się rozerwać. Zabawy w klubie, wybory miss, Juwenalia Pele-mele- to wszystko może spotkać przyszłego studenta AWF-u. Dodatkowo, na niektórych kierunkach obowiązkowe są obozy sportowe, które nie tylko rozwijają, ale także integrują grupę.

 

Opinia studentów

Akademia Wychowania Fizycznego to jedna z najbardziej obleganych uczelni w Warszawie. O miejsce studenckie walczy co roku bardzo dużo chętnych. Najtrudniej dostać się na rehabilitację, natomiast nieco łatwiej na turystykę i rekreację. Sami studenci o uczelni wypowiadają się w samych superlatywach: Cieszę się, że studiuję na AWFie, bo klimat uczelni, jak i ludzie są super. Każdy ma jakąś swoją życiową ?zajawkę? i ją realizuje, co wyróżnia AWF na tle innych uczelni. Ponadto AWF uczestniczy w programie Erasmus+ co daje możliwość wymiany studenckiej, w której miałem okazję uczestniczyć. Jest to życiowe przeżycie. Nagle wyjeżdżamy i żyjemy przez pół roku, bądź rok w totalnie innym środowisku. Oprócz podszkolenia swoich umiejętności językowych taki wyjazd też daje możliwość poznania ludzi z całego świata.Powiedział Paweł student Turystki i Rekreacji.

Polecam tę uczelnię, wszystkim tym, którzy chcą połączyć pasję, jaką jest sport z dalszym rozwojem edukacyjnym. Jeżeli ktoś kocha sport powinien iść na kierunek wychowanie fizyczne bądź sport, to ułatwi zrealizować marzenie o karierze trenerskiej. Jeżeli ktoś chciałby zostać rehabilitantem to studia o tej tematyce są porównywalne poziomem do Uniwersytetu Medycznego!- zdradził Patryk- absolwent AWF-u na kierunku Sport.

 

Zasady rekrutacji.

Oprócz  tradycyjnych zasad internetowej rekrutacji, należy na niektórych kierunkach zaliczyć testy sprawnościowe. Trzeba wykazać się z pływania, lekkoatletyki, czy sportów grupowych i tyczy się to kierunków- sport, wychowanie fizyczne oraz rehabilitacja. Czasami wyniki z testów sprawnościowych mają dużo większe znaczenie, niż dobrze napisana matura.

Szczegółowe zasady egzaminów sprawnościowych można znaleźć na stronie internetowej uczelni: AWF – rekrutacja

 

 

Akademia dba o wyposażenie sal i auli. Dużym plusem uczelni jest stosunek do uczniów niepełnosprawnych, którzy także mogą ubiegać się o miejsce studenckie. Dla nich przewidziana jest oddzielna rekrutacja, co nie znaczy, że maja taryfę ulgową. Każdy traktowany jest na równych zasadach. Uczelnie cechuje duże zaangażowanie w koła naukowe, które są doskonałą szansą na poszerzenie wiedzy studentów. Każdy kierunek ma kilkanaście dodatkowych, dydaktycznych zajęć. Dla najlepszych czekają stypendia naukowe.

 

 

 

Źródło: www.awf.edu.pl/
Inez Brodowska.

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook