Akademia Morska w Szczecinie jest uczelnią cywilną, która kształci profesjonalistów znajdujących z powodzeniem pracę na morzu i lądzie. Absolwenci to osoby doskonale przygotowane do wymogów rynku pracy ? dobrze mówiące po angielsku, z nowoczesną wiedzą techniczną.
Praca po studiach
Flota światowa potrzebuje od zaraz 40 tysięcy specjalistów: kapitanów, oficerów pokładowych i oficerów mechaników okrętowych. Dlatego studia w Akademii Morskiej w Szczecinie stwarzają szansę na szybki awans zawodowy i wysokie zarobki w młodym wieku.
Pierwsza praca po studiach to zarobki w wysokości ponad 1000 euro miesięcznie. Już po sześciu latach, w wieku niespełna 30 lat można zdobyć dyplom kapitana żeglugi wielkiej lub starszego oficera mechanika i pensję od 5000 euro!
Osoby, które chcą pracować na lądzie, znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach przemysłu okrętowego i maszynowego, jako wysoko cenieni specjaliści dozoru technicznego oraz diagnostyki i remontów maszyn, w laboratoriach badawczych, instytucjach odpowiedzialnych za ochronę środowiska na różnych szczeblach administracji państwowej, w przedsiębiorstwach armatorskich, stoczniach i portach, biurach projektowych i służbach dozoru technicznego.
Program kształcenia
Program kształcenia akademii dostosowany jest do współczesnych warunków eksploatacji floty. Posiadamy nowoczesną bazę dydaktyczną, na którą składają się między innymi: świetnie wyposażony statek szkolno-badawczy m/v Nawigator XXI, laboratoria i pracownie specjalistyczne, symulatory, silniki, kokpity sterownicze, elektroniczne mapy oraz nowoczesne pracownie komputerowe.
Kierunki na uczelni
Na trzech wydziałach znajduje się w sumie 14 kierunków.
Wydział nawigacyjny
- Kierunek: GEODEZJA I KARTOGRAFIA
- Kierunek: INFORMATYKA
- Kierunek: NAWIGACJA
- Kierunek: TRANSPORT
- Kierunek: GEOINFORMATYKA (studia podyplomowe)
- Kierunek: PILOTAŻ MORSKI (studia podyplomowe)
- Kierunek: INSPEKCJE MORSKIE FSC, PSC (studia podyplomowe)
Wydział Mechaniczny
- Kierunek: MECHANIKA I BUDOWA MASZYN
- Kierunek: MECHATRONIKA
- Kierunek: BUDOWA I EKSPLOATACJA MASZYN (studia doktoranckie)
- Kierunek: TRANSPORT LNG I EKSPLOATACJA TERMINALI (studia podyplomowe)
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu
- Kierunek: LOGISTYKA
- Kierunek: TRANSPORT
- Kierunek: ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI
- Kierunek: ZARZĄDZANIE I AUDITING W OCHRONIE ŚRODOWISKA (studia podyplomowe)
Pomoc na uczelni
Studentom zapewniana jest pomoc socjalna i miejsce w akademiku. Każdy, kto spełnia warunki formalne, może się ubiegać o stypendia: socjalne, rektora lub zapomogi losowe. W program nauczania wpisane są także płatne praktyki, uruchomiliśmy również program płatnych staży w prestiżowych przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych.
Komentarze: