Matura Francuski (fot.freedigitalphotos.net)Matura Francuski (fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2014 – francuski podstawowy – arkusze maturalne

Egzamin maturalny z języka francuskiego na poziomie podstawowym zdawało 2 211  osób. Składał się z 8 zadań, za które łącznie można było zdobyć 50 punktów. Na rozwiązanie arkusza przeznaczono 120 minut.

 

Arkusz składał się z trzech części:

I Rozumienie słuchanego tekstu

W zadaniu 1 należało wysłuchać reportażu dotyczącego biblioteki i na jego podstawie odpowiedzieć czy podane zadania są prawdziwe. Zadanie 2 polegało na dopasowaniu nagłówków do wysłuchanych wypowiedzi na temat przyjaźni. Zadanie 3 natomiast zawierało 5 pytań, w których należało wybrać poprawną odpowiedź po dwukrotnym wysłuchaniu audycji radiowej.

II Rozumienie pisanego tekstu

W zadaniu 4 należało wybrać poprawną odpowiedź na pytania dotyczące dołączonego tekstu. Zadanie 5 polegało na dopasowaniu odpowiednich nagłówków do podanego tekstu. W zadaniu 6 natomiast maturzyści musieli określić prawdziwość 5 zdań na podstawie tekstu.

III Wypowiedź pisemna

W części trzeciej znajdowały się 2 zadania. W zadaniu 7 należało napisać kartkę do znajomych i poinformować ich o wyjeździe na ferie zimowe, pogodzie w górach, sportach zimowych oraz propozycji wspólnego wyjazdu w przyszłym roku. Zadanie 8 natomiast za aż 10 punktów, wymagało napisania listu do kolegi, który zdecydował się uczyć języka polskiego. Należało opisać w nim swoje zdziwienie, polecić miejsce nauki, opisać możliwość zakwaterowania i wyżywienia oraz zaproponować najlepszy termin przyjazdu i swoją pomoc podczas pobytu.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

M.Niewiarowska, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook