flaga Niemiecflaga Niemiec

Niemiecki 2010 – arkusze maturalne – poziom podstawowy

Egzamin maturalny z języka niemieckiego na poziomie podstawowym składał się z 8 zadań, w których do zdobycia było łącznie 50 punktów. Na rozwiązanie przeznaczono 120 minut. Arkusz składał się z trzech części.

 

I Rozumienie słuchanego tekstu

Zawierało trzy zadania. Z każdego z nich można było uzyskać po 5 punktów. W zadaniu 1 należało określić, które z podanych zdań dotyczących wysłuchanego wywiadu z Vereną Blum są prawdziwe, a które fałszywe. W 2 zadaniu po dwukrotnym wysłuchaniu wypowiedzi pięciu osób na temat kawiarni Central, należało je dopasować do odpowiednich imion. W zadaniu 3 natomiast znaleźliśmy pięć pytań zamkniętych dotyczących wywiadu z Peterem, na które trzeba było wybrać poprawną odpowiedź.

II Rozumienie pisanego tekstu

W zadaniu 4 wymagano dopasowania odpowiedniego pytania do przeczytanych odpowiedzi pisarki, Niny. W zadaniu 5 z podanych odpowiedzi należało wybrać właściwą, zgodną z treścią tekstu o niemieckich hostelach. Zadanie 6 polegało na określeniu prawdziwości zdań dotyczących tekstu.

III Wypowiedź pisemna

Część pisemna zawierała dwa zadania za 5 i 10 punktów.

W zadaniu 7 trzeba było napisać ogłoszenie o zgubionym telefonie. Zadanie wymagało zawarcia informacji tj. opis zdarzenia, miejsce, nagroda za zwrot telefonu oraz kiedy bywasz w szkole. W zadaniu 8 należało napisać list do koleżanki z Niemiec. Określić jaką dyscyplinę sportu trenujesz i dlaczego, gdzie i z jaką częstotliwością odbywasz treningi, jakie masz problemy i jak je rozwiązujesz. Należało także zapytać o stan jej zdrowia i zachęcić do uprawiania sportu.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

M.Niewiarowska, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook