matura WOS (fot.wikipedia)matura WOS (fot.wikipedia)

Matura 2014 – wos podstawowy – odpowiedzi do arkuszy

Maturzyści, którzy w roku 2014 wybrali egzamin z wiedzy o społeczeństwie na poziomie podstawowym musieli zmierzyć się z 33 zadaniami.

 

Spośród nich najwięcej problemów sprawiły zdającym zadania: 24., wymagające wykorzystania źródeł dotyczących życia politycznego. 17. wykorzystujące informacje o organach samorządu terytorialnego w Polsce.  32., w którym należało wykorzystać informacje o życiu politycznym i społecznym w ujęciu organizacji międzynarodowych i praw człowiek oraz 14., o organach władzy Rzeczpospolitej Polskiej.

Również problematyczne okazały się zadania 3., 8., 18. oraz 31. wymagające wykorzystania informacji podanych przez egzaminatorów. Zadanie 33., czyli wypowiedź pisemna na jeden z podanych tematów, również nie zostało poprawnie rozwiązane przez większość maturzystów.

Najprostszymi zadaniami okazały się: 28. i 4., wykorzystujące teksty popularnonaukowe, kolejno o konfliktach we współczesnym świecie oraz formach życia społecznego, 20. wymagające wiedzy o sądach i organach władzy w Polsce oraz 30 dotyczące czytania ze zrozumieniem przepisów prawnych.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

Barbara Granops, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook