Matura WOT (fot.pixabay.com)Matura WOT (fot.pixabay.com)

Matura 2010 ? wiedza o tańcu rozszerzona ? odpowiedzi do arkuszy

Egzamin maturalny z wiedzo o tańcu na poziomie rozszerzonym w 2010 roku składał się z 8 zadań zamkniętych różnego typu i dwóch otwartych, które wymagały napisania dłużej wypowiedzi. Maturzyści mogli otrzymać łącznie 50 punktów. Na rozwiązanie arkusza można było przeznaczyć maksymalnie 180 minut.

 

Pierwsze zadanie polegało na przeprowadzeniu analizy 4 minutowego fragmentu współczesnej choreografii. Zadania od 2 do 9 miały charakter pytań testowych. W ostatnim zadaniu należało napisać wypracowanie na jeden z dwóch podanych tematów do wyboru. Materiał obejmowały wiadomości i umiejętności zawarte w podstawie programowej wiedzy o tańcu i opisane w standardach egzaminacyjnych dla poziomu rozszerzonego.

Najwięcej kłopotu zdającym sprawiło zadanie 7., w którym trzeba było wskazać prawdziwe i fałszywe informacje opisujące tancerki dewadasi. Umiarkowanie trudne okazały się również zadania:

  • 3.  polegające na wybraniu cech charakterystycznych dla muzyki Podhala,
  • 4., w którym należało na podstawie opisu podać nazwę formy przedstawienia oraz nazwisko jej twórcy,
  • 5. polegające na podaniu nazwiska twórcy teorii ruchu na podstawie zamieszczonego cytatu, i nazwę figury przedstawionej na ilustracji związanej z tą teorią.

Trudne okazało się również zadanie 10, w którym maturzyści musieli utworzyć dłuższą pisemną wypowiedź na jeden z dwóch tematów:

  1. Na podstawie baletu ?Agon? opisz stworzony przez George?a Ballanchine?a styl neoklasyczny.
  2. Na podstawie działalności i repertuaru Tanztheater Wuppertal Pina Bausch zdefiniuj i opisz cechy teatru tańca.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

Karolina Macha, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook