organizacja studencka EESTEC (fot.freedigitalphotos.net)organizacja studencka EESTEC (fot.freedigitalphotos.net)

Chcesz zostać inżynierem na skalę światową? EESTEC oferuje takie możliwości.

„Jesteś ciekawy Europy, jak również chcesz zostać inżynierem? Pragniesz poznać ludzi z całej Europy, a otwartość na inne kultury nie jest Ci obca?” Spełniaj swoje marzenia! Sprawdź, czy EESTEC może pomóc w ich realizacji.

 

Czym jest EESTEC?

Electrical Engineering Students’ European Association, czyli Europejskie Stowarzyszenie Studentów Inżynierii Elektrycznej, to apolityczna, pozarządowa organizacja non-profit. najnowsze technologie (fot.freedigitalphotos.net)

Jej celem jest nawiązywanie międzynarodowej współpracy między studentami i umożliwianie im wzięcia udziału w ogólnoeuropejskich inicjatywach i projektach.

Założona została w 1986r. w Holandii. Dziś zrzesza ponad 4000 studentów (z których 3000 to aktywni członkowie) z 53 uniwersytetów w 28 europejskich państwach.

 

Co zyskujesz działając w tej organizacji?

EESTEC organizuje międzynarodowe konferencje, podczas których studenci mają okazję zapoznać się z najnowszymi wynalazkami technologicznymi, wziąć udział w warsztatach zwiększających i uaktualniających wiedzę oraz wymieniać się swoim doświadczeniem i pomysłami z innymi członkami.

Ponadto EESTEC tworzy międzynarodowe grupy, zajmujące się różnorodnymi akcjami i warsztaty i zajęcia praktyczne (fot.freedigitalphotos.net)inicjatywami. Będąc członkiem tej organizacji możesz dołączyć między innymi do:

 • Yearbook Team – Grupa zajmująca się tworzeniem Yearbook EESTEC, czyli rocznej publikacji, w której umieszczane są informacje o działalności i wydarzeniach organizacji
 • Magazine Team – Grupa odpowiedzialna za wydawanie dwa razy do roku magazynu, przy okazji spotkania przewodniczących oraz Rocznego Kongresu. Jest to dla studentów możliwość opublikowania swoich tekstów, czy zgłębienia wiedzy z wybranej dziedziny.
 • EESTEC Competition for Android – Grupa organizująca konkurs pomysłów i aplikacji mobilnych dla platformy Android.

 

 

JAK DOŁĄCZYĆ DO EESTEC?

Aplikować można przez stronę organizacji. Wystarczy znaleźć komitet lokalny w najbliższym mieście i zgłosić się internetowo. Aby zdobyć szczegółowe informacje bądź znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, warto skontaktować się z komitetem poprzez stronę lub drogą mailową.

W Polsce EESTEC działa w trzech miastach:

 • Kraków
 • Gliwice
 • Gdańsk

Więcej informacji znajdziecie na stronie EESTEC.

 

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

 1. Justyna43 pisze: 2015/05/06 o 11:44

  4000 studentów, wow!

  (odpowiedz)
 2. Tomek pisze: 2015/06/02 o 16:09

  53 uniwersytety:!

  (odpowiedz)
 3. Tomek pisze: 2015/06/02 o 16:19

  53 uniwersytety

  (odpowiedz)
 4. Lidia pisze: 2015/07/03 o 15:02

  niezły wynik

  (odpowiedz)
 5. Marta pisze: 2015/08/01 o 14:51

  jak można aplikować?

  (odpowiedz)
 6. Tomasz pisze: 2015/08/01 o 14:52

  przez stronę organizacji

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook