organizacja studencka EESTEC (fot.freedigitalphotos.net)organizacja studencka EESTEC (fot.freedigitalphotos.net)

Chcesz zostać inżynierem na skalę światową? EESTEC oferuje takie możliwości.

?Jesteś ciekawy Europy, jak również chcesz zostać inżynierem? Pragniesz poznać ludzi z całej Europy, a otwartość na inne kultury nie jest Ci obca?? Spełniaj swoje marzenia! Sprawdź, czy EESTEC może pomóc w ich realizacji.

 

Czym jest EESTEC?

Electrical Engineering Students’ European Association, czyli Europejskie Stowarzyszenie Studentów Inżynierii Elektrycznej, to apolityczna, pozarządowa organizacja non-profit. najnowsze technologie (fot.freedigitalphotos.net)

Jej celem jest nawiązywanie międzynarodowej współpracy między studentami i umożliwianie im wzięcia udziału w ogólnoeuropejskich inicjatywach i projektach.

Założona została w 1986r. w Holandii. Dziś zrzesza ponad 4000 studentów (z których 3000 to aktywni członkowie) z 53 uniwersytetów w 28 europejskich państwach.

 

Co zyskujesz działając w tej organizacji?

EESTEC organizuje międzynarodowe konferencje, podczas których studenci mają okazję zapoznać się z najnowszymi wynalazkami technologicznymi, wziąć udział w warsztatach zwiększających i uaktualniających wiedzę oraz wymieniać się swoim doświadczeniem i pomysłami z innymi członkami.

Ponadto EESTEC tworzy międzynarodowe grupy, zajmujące się różnorodnymi akcjami i warsztaty i zajęcia praktyczne (fot.freedigitalphotos.net)inicjatywami. Będąc członkiem tej organizacji możesz dołączyć między innymi do:

  • Yearbook Team ? Grupa zajmująca się tworzeniem Yearbook EESTEC, czyli rocznej publikacji, w której umieszczane są informacje o działalności i wydarzeniach organizacji
  • Magazine Team ? Grupa odpowiedzialna za wydawanie dwa razy do roku magazynu, przy okazji spotkania przewodniczących oraz Rocznego Kongresu. Jest to dla studentów możliwość opublikowania swoich tekstów, czy zgłębienia wiedzy z wybranej dziedziny.
  • EESTEC Competition for Android ? Grupa organizująca konkurs pomysłów i aplikacji mobilnych dla platformy Android.

 

 

JAK DOŁĄCZYĆ DO EESTEC?

Aplikować można przez stronę organizacji. Wystarczy znaleźć komitet lokalny w najbliższym mieście i zgłosić się internetowo. Aby zdobyć szczegółowe informacje bądź znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, warto skontaktować się z komitetem poprzez stronę lub drogą mailową.

W Polsce EESTEC działa w trzech miastach:

  • Kraków
  • Gliwice
  • Gdańsk

Więcej informacji znajdziecie na stronie EESTEC.

 

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook