organizacja studencka Oikos International (fot.oikos International, wikipedia.org)organizacja studencka Oikos International (fot.oikos International, wikipedia.org)

Zrównoważony wzrost gospodarczy i rozwój przedsiębiorczości przyjaznej środowisku – bądź jednym z realizatorów tej misji!

Motywacja do działania, konsultacje i porady najlepszych specjalistów na świecie i doświadczenie, jakiego nie dadzą ci same studia – to tylko nieliczne korzyści, jakie możesz czerpać, będąc członkiem międzynarodowej organizacji studenckiej. Jeśli natomiast jesteś studentem ekonomii lub młodym naukowcem w tej dziedzinie, to Oikos International zaprasza cię w swoje szeregi.

Czym jest Oikos International?

Jest to międzynarodowa organizacja, która zrzesza studentów ekonomii i zarządzania z całego świata. Swoją działalność opiera na idei zrównoważonego rozwoju. Założona została w Szwajcarii w 1987 roku i do tej pory rozwija swoje oddziały lokalne w różnych krajach i realizuje liczne projekty na skalę regionalną i światową. Skupia ponad 50 000 członków w około 40 oddziałach z 20 państw.

Oikos International określa swoją misję, jako:

 • zwiększanie świadomości możliwości i zrównoważonego rozwoju, skupiając się przede wszystkim na studentach ekonomii i zarządzania
 • zwiększanie zdolności nie tylko analizy długoterminowych trendów ekonomicznych, środowiskowych i społecznych, ale także wdrażanie innowacji, które sprzyjają zrównoważonemu rozwojowi
 • tworzenie zinstytucjonalizowanego wsparcia dla nauki i badań, poprzez integrację i łączenie kwestii zrównoważonego rozwoju w dziedzinie badań i nauczania na wydziałach ekonomii i zarządzania na całym świecie

Co zyskujesz działając w tej organizacji?

Jako członek Oikos International możesz brać udział w licznych projektach o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym. To doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z ludźmi z całego świata, zdobycia nowych znajomości i zyskania kompetencji bezcennych na rynku pracy. Ponadto działalność organizacji zachęca i mobilizuje studentów i młodych naukowców do pracy, badań i rozwoju. Przykładowe projekty to:

 • Spring Meetings – spotkania członków organizacji w siedzibach oddziałów lokalnych, podczas których dyskutują nad strategią organizacji i wytyczają nowe drogi rozwoju na przyszłość. Ponadto uczestniczą w licznych wykładach i warsztatach prowadzonych przez ludzi ze świata biznesu, polityki i lokalnej społeczności.
 • Young Scholars AcademiesMożliwość realizowania własnych projektów i prowadzenia działalności naukowej (fot.freedigitalphotos.net) projekt, w ramach którego organizacja pomaga studentom studiów doktoranckich oraz młodym naukowcom w prowadzeniu działalności badawczej i realizowaniu własnych projektów. Takie osoby przedstawiają własne prace i wyniki swoich badań na corocznym spotkaniu, biorą udział w panelach dyskusyjnych i otrzymują rady i konsultacje od specjalistów z najlepszych uczelni ekonomicznych na świecie.
 • Oikos Student Award – nagroda przyznawana za wyjątkowe projekty studenckie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i społecznie odpowiedzialnej przedsiębiorczości. Nagrodą jest określona kwota pieniężna oraz zaproszenie na kurs Oikos Winter School i wsparcie dla dalszego rozwoju projektu.

Jak dołączyć do Oikos International?

Aby dołączyć do Oikos International należy skontaktować się z organizacją lub z oddziałem lokalnym, najlepiej przez stronę internetową, na której są wszelkie informacje o tym, jak to zrobić. W Polsce takie oddziały znajdują się Opolu oraz Warszawie. Proces aplikacyjny nie jest skomplikowany, a członkostwo może przynieść wiele korzyści.

Inną opcją jest stworzenie własnego oddziału Oikos International na swojej uczelni. Dokładna instrukcja, jak to zrobić, jest tutaj.

 

A.Szczykutowicz

 

 

Komentarze:

 1. Gaaataat2 pisze: 2016/06/15 o 16:27

  chyba nie jest zbyt popularna organizacja, pierwsze słyszę…

  (odpowiedz)
 2. PolAk12 pisze: 2016/06/15 o 17:22

  jest, sprawdź np. SGH, niewiele uczelni wchodzi w grę…

  (odpowiedz)
 3. FaeTT pisze: 2016/06/17 o 12:54

  ciekawe jak integracje, czy mają budżet :)))))

  (odpowiedz)
 4. NADER_PAK pisze: 2016/06/21 o 09:34

  nawet na to nie licz ;)

  (odpowiedz)
 5. Hatek_K2 pisze: 2016/06/21 o 17:06

  yeah, temat artykułu rzuca na kolana ;) chyba nikt poza ekonomistą tutaj nie zajrzy :P

  (odpowiedz)
 6. KATE-Kraków pisze: 2016/06/22 o 14:26

  fajna organizacja, polecam! :)

  (odpowiedz)

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook