Organizacja studencka IGSO (fot.Felix Rohrbach, wikipedia.org)Organizacja studencka IGSO (fot.Felix Rohrbach, wikipedia.org)

Studencie geodezji – już teraz zadbaj o swoją przyszłość i dołącz do IGSA!

Wybierasz się lub może już jesteś na studiach geodezyjnych, ale chciałbyś robić coś więcej, niż tylko uczęszczać na zajęcia? Jesteś otwarty, ciekawy świata i nowych doświadczeń? Wiesz, że studia to najlepszy czas do zdobycia bezcennej praktyki, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jeżeli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, organizacja międzynarodowa IGSO może być tym, czego szukasz. Sprawdź sam!

Czym jest IGSO?

IGSO, czyli International Geodetic Student Organisation, to międzynarodowa organizacja zrzeszająca studentów geodezji i początkujących geodetów. Jest otwarta na kraje z całego świata, chociaż jej główne działania skupiają się na terenie Europy. Łączy 93 uczelnie z 34 państw, na przykład z Albanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Grecji.

Każdego roku IGSO organizuje Międzynarodowe Spotkania Studentów Geodezji IGSM. Po raz pierwszy zainicjowali je studenci z Holandii w 1988 roku. Podczas czwartego spotkania w Austrii założono organizację, która do dziś podejmuje wiele działań o zasięgu międzynarodowym, realizujących cele IGSO:

 • zjednoczenie i wzmocnienie więzi między studentami geodezji z całego świata
 • wzmocnienie współpracy między studentami
 • wzmocnienie współpracy między uczelniami, instytucjami i organizacjami partnerskimi

Co zyskujesz działając w tej organizacji?

GWspółpraca ze studentami z całego świata (fot.freedigitalphotos.net)łównym projektem IGSO są coroczne spotkania, w których udział może wziąć każdy członek organizacji. Na stronie igso.info można znaleźć informacje o tym, jak wyglądały poprzednie zjazdy i jakie są planowane w przyszłości. Spotkania te dają szanse na zdobycie dodatkowej, przydatnej wiedzy, którą nie przekaże uczelnia, na nawiązanie znajomości z całego świata, które potem mogą zaowocować profesjonalną współpracą zawodową, i na poznanie kultury i specyfiki innych państw, co może się okazać bardzo przydatne, jeśli planuje się karierę zawodową o zasięgu międzynarodowym.

Ponadto członkostwo w oddziale organizacji na swojej uczelni to doskonała okazja do pracy w grupie i zrobienia czegoś więcej, niż samo studiowanie. CV wzbogacone o takie doświadczenie może w przyszłości ułatwić ci rozwój kariery zawodowej.

Jak dołączyć do IGSO?

Na głównej stronie organizacji nie ma informacji o tym, jak można stać się członkiem IGSO. Jednak najłatwiej jest się skontaktować z jej oddziałem na jednej z polskich uczelni. Można to zrobić w takich szkołach wyższych, jak:

 • Uniwersytet Śląski w KatowicachUniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, należący do IGSA (fot.Umix, wikipedia.org)
 • Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 • Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Politechnika Warszawska
 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Politechnika Wrocławska
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook