organizacja studencka EGEA (fot.freedigitalphotos.net)organizacja studencka EGEA (fot.freedigitalphotos.net)

Studia ciekawe i pełne przygód? Z EGEA to możliwe!

?Experience Geography, Explore Europe? ? Doświadczaj geografii, odkrywaj Europę. Jest to motto, którym kieruje się organizacja studentów geografii i młodych geografów. Poprzez różne inicjatywy i projekty stara się wcielać swoje założenia w życie, tym samym dając swoim członkom nieocenione doświadczenie i możliwość przeżycia niezapomnianych przygód.

Czym jest EGEA?

Europejskie Stowarzyszenie Młodych Geografów i Studentów Geografii zostało założone w 1987r. przez studentów z Warszawy, Utrechtu i Barcelony, którzy chcieli stworzyć możliwość międzynarodowej wymiany wiedzy i doświadczeń. Rok później została zarejestrowana jako oficjalna organizacja. Obecnie zrzesza odkrywanie i poznawanie świata (fot.freeimages.com)studentów z 36 krajów europejskich.

EGEA podzielona jest na cztery części administracyjne:

  • the North & Baltic ? Region północny i Bałtyku
  • the Eastern ? Region Wschodni
  • the Western ? Region Zachodni
  • the Euro-Mediterranean ? Region Euro ? Śródziemnomorski

Każdy z Regionów tworzy swój zarząd i koordynatorów, którzy odpowiadają za organizację wewnętrzną i współpracę międzynarodową.

CO ZYSKUJESZ DZIAŁAJĄC W TEJ ORGANIZACJI?

Jako członek EGEA masz możliwość brania udziału w wielu inicjatywach i projektach lokalnych, krajowych i międzynarodowych.

wymiana doświadczeń(fot.freedigitalphotos.net)
  • Kongresy ? główne inicjatywy EGEA. Każdego roku organizowanych jest pięć kongresów, z czego cztery wiosenne w poszczególnych Regionach i jeden ? najważniejszy ? Roczny Kongres odbywający się we wrześniu. Podczas ich trwania można wziąć udział w licznych warsztatach, wycieczkach i wykładach.
  • Wymiany ? swoją działalność EGEA opiera na wymianach międzynarodowych. Tworzone są dwu i trzyosobowe grupy, które wymieniają się nawzajem, dzięki czemu poznają inne kultury, krajobrazy i ludzi z całej Europy.
  • Sympozjum naukowe ? połączone z Rocznym Kongresem, podczas którego studenci mają możliwość zaprezentowania swoich prac i osiągnięć naukowych.
  • Letnie/ Zimowe szkolenia ? organizowane podczas ferii zimowych i letnich, dają możliwość poznania nowych państw i zdobycia doświadczenia
  • Weekendowe inicjatywy ? krótsze akcje, których głównym tematem i celem jest pokazanie szczególnych cech różnych regionów Europy. Inicjatywy naukowe połączone z dodatkowymi, mniej formalnymi atrakcjami.

 

 

JAK DOŁĄCZYĆ DO EGEA?

Na stronie organizacji można znaleźć formularz aplikacyjny. Po podaniu wszystkich danych i wysłaniu formularza, należy czekać na informację zwrotną i dalsze instrukcje. Warto też skontaktować się z lokalnymi komitetami. W Polsce działają one w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Toruniu i Wrocławiu. Każdy z nich organizuje spotkania integracyjne i otwiera rejestrację na początku roku akademickiego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizacji oraz na stronach poszczególnych komitetów lokalnych (głównie na Facebook?u).

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook