matura angielski

Matura z języka angielskiego 2008 – poziom podstawowy

Tematy

Pierwsze zadanie to wypowiedź dwojga ludzi. Po wysłuchaniu nagrania należy ustalić, kto wypowiedział następujące zdania. W następnym zadaniu maturzyści usłyszeli zapowiedzi pięciu programów telewizyjnych. Należało dopasować każdą wypowiedź do podanych odpowiedzi- o czym był program. Trzecie zadanie to test wielokrotnego wyboru.

W rozumieniu tekstu czytanego, w pierwszym zadaniu trzeba było do każdego akapitu przyporządkować zdanie podsumowujące. Tekst dotyczył symboliki dwóch kolorów: czarnego i białego. Drugi tekst opisuje sposoby spędzania wakacji. Zadaniem było określenie, które zdania są prawdziwe a które fałszywe. Ostatni tekst to test wyboru. Tekst opisuje chłopca, który odnalazł się w niebezpieczeństwie.

Wypowiedź pisemna to dwa zadania. Pierwsze z nich polegało na napisaniu wiadomości do swojego współlokatora/ki z zagranicy. Maturzyści musieli poinformować go, dlaczego muszą wyjechać, poprosić o zrobienie zakupów, przypomnieć, od której godziny otwarty jest sklep, oraz podać informację, gdzie zostawili pieniądze. W drugim zadaniu trzeba było napisać list do właściciela hotelu, w którym byliśmy i poinformować go o tym, że zostawiliśmy jedną z rzeczy. Na początku należy poinformować, w jakim terminie byliśmy w hotelu i wyrazić zadowolenie z pobytu. Napisać, jaką rzecz zostawiliśmy i dlaczego tak bardzo zależy nam na jej odzyskaniu. Następnie trzeba opisać daną rzecz i wspomnieć gdzie najprawdopodobniej ją zostawiliśmy. Ostatecznie prosimy o przesłanie jej do nas z deklaracją, że pokryjemy koszty przesyłki.

 

Zdawalność

80% maturzystów wybrało języka angielski. 90% abiturientów zdało egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

 

Opinie

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym poszła dość dobrze. Maturzyści nie mieli większych problemów zarówno z rozumieniem teksu czytanego, jak i pisanego.

 

Pobierz arkusze egzaminacyjne

http://www.cke.edu.pl/images/stories/Arkusze08matura/ang_pp_a.pdf
http://www.cke.edu.pl/images/stories/Arkusze08matura/ang_roz_pp_a.pdf

Joanna Jankowska

 

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook