Matura Angielski (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2015 – angielski rozszerzony- odpowiedzi do arkuszy

Arkusz maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym składał się z 10 zadań. Za ich rozwiązanie maksymalnie można było uzyskać 50 punktów. Maturzyści mieli 150 minut na ich wykonanie.

Uczniowie musieli się wykazać umiejętnością rozumienia tekstu słuchanego, pisanego oraz tworzenia dłuższej wypowiedzi pisemnej. Arkusz sprawdzał również wiedzę z zakresu słownictwa, gramatyki oraz środków językowych.

Największe problemy sprawiło polecenie 8, w którym należało uzupełnić tekst wpisując w każdą lukę jeden wyraz w taki sposób, aby utworzyć spójną i poprawną gramatycznie całość. Trudne okazało się również zadanie 9, które polegało na uzupełnieniu zdań wyrazami podanymi w ramce. Trzeba było wpisać je w odpowiedniej formie lub ? w razie konieczności ? dodać inne wyrazy tak, aby otrzymać logiczny i poprawny tekst.

Maturzyści dobrze poradzili sobie natomiast z zadaniem 1 i 2, w którym należało wykonać polecenia na podstawie usłyszanego tekstu. Łatwe okazało się również tworzenie spójnej wypowiedzi, zgodnej z tematem wypracowania.

Jest duży przeskok między poziomem podstawowym, a rozszerzonym. Ten drugi jest zdecydowanie trudniejszy. Tematy słuchanek były trudne, a niektóre teksty musiałam czytać kilka razy, żeby je zrozumieć ? tak ocenia ten egzamin zeszłoroczna maturzystka, Sylwia.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

A.Szczykutowicz, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook