Dzięki pracy możesz zdać studia (fot.freedigitalphotos.net)Dzięki pracy możesz zdać studia (fot.freedigitalphotos.net)

Dzięki pracy możesz zaliczyć studia!

Jeśli pracujesz już jakiś czas i zamierzasz wybrać się na kierunek związany z wykonywanym przez siebie zawodem ? mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Będziesz mógł zaliczyć zajęcia na podstawie udokumentowanego doświadczenia.

W Europie Zachodniej takie rozwiązanie działa już od wielu lat. Postanowiono też wprowadzić je w Polsce. Procedura nie jest skomplikowana i ma wyglądać następująco: Kandydat jeszcze przed rozpoczęciem studiów przyniesie na uczelnię zaświadczenie z pracy o zdobytej dotychczas wiedzy i umiejętnościach. Następnie pracownicy uczelni ustalą z jakich przedmiotów przyszły student uzyska możliwość zaliczenia jeszcze przed rozpoczęciem nauki.

Brzmi pięknie, ale na razie nie wprowadzono tej praktyki w życie, trudno więc powiedzieć, jak dokładnie będzie realizowana, ile przedmiotów student może zaliczyć i za jaki staż pracy itd. Co ważne ? o zaliczenie mogą ubiegać się tylko osoby, które zaczęły pracę przed rozpoczęciem studiów i przyniosą wszystkie niezbędne dokumenty jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego roku nauki na uczelni. Choć niektóre uczelnie zadeklarowały, że zamierzają objąć procedurą nie tylko kandydatów, ale także i już obecnych studentów.

O tym, jak dokładnie będzie wyglądać zaliczanie przedmiotów zapewne dowiemy się wkrótce.

 

K. Macha

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook