Efektywna nauka, fot. freedigitalphotos.netEfektywna nauka, fot. freedigitalphotos.net

Z czego się uczyć do języka niemieckiego?

Przygotowanie się do matury z języka niemieckiego nie należy do łatwych zadań. Obcowanie z językiem to przygoda na całe życie, warto solidnie szkolić swój warsztat, aby umiejętności przydały się nie tylko na egzaminie, ale również w przyszłości.

Na skróty

Dobrym pomysłem na opanowanie podstaw języka są vademeca.  Najczęściej są one przygotowywane przez specjalistów, którzy dobierają treść i zadania pod poziom nauczania w szkołach. Wszystko, co zawarte jest w maturalnych pomocach, w pełni zgadza się z normą programową i wymaganiami egzaminacyjnymi. Decydując się na naukę języka z książki trzeba wyznaczyć sobie plan działania. Taka forma nauki wymaga pełnego zaangażowania i konsekwencji. Uczniowie sami muszą dbać o swoją wiedzę, gdyż nikt jej nie sprawdza. To, w jakim czasie i jak trwale opanujecie materiał, zależy tylko od Was.

Obrać dobry kurs

Jeśli nie macie na tyle silnej woli, aby przez kilka miesięcy szkolić się samemu, warto pomyśleć o kursach. Dzisiaj nie tylko szkoły językowe, ale również uczelnie oferują zajęcia, na których doświadczona kadra przygotowuje młodych ludzi do matury. Zaletą takiego przedsięwzięcia są metody nauczania. Każde kolejne spotkania wymaga przygotowania, najczęściej w formie prac domowych, aktywności oraz regularnego uczęszczania. Dzięki kontaktom z nauczycielami, łatwiej zrozumieć język i oswoić się z nim. Wadą są niestety koszty. Cena grupowych zajęć za cały semestr to wydatek kilkuset złotych.

Indywidualne spotkania

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na korepetycje. Dzięki temu sami ustalają terminy spotkań i ich cykliczność. W przypadku języków obcych popularnością cieszą się native speakerzy. Każde zajęcia przybliżają akcent, sens i gramatykę języka. Cena liczona jest w godzinach. Średnia kwota mieści się najczęściej w granicach 20-30 złotych.

W sieci

Dla osób mocno związanych z internetem również znajdzie się metoda nauczania. I to bez wychodzenia z domu. Kursy internetowe lub strony związane z językiem pomagają uczyć się języka. Zaletą takiej formy przygotowania jest zaoszczędzenie czasu i kontrola nad realizacją swojego planu. Młodzież sama wybiera, co jest przydatne i ważne. Niestety, są też minusy. Internet nie zastąpi tego, co zapisane na kartce. Regularnie czytając materiał w html, łatwiej go zapomnieć. Także ciągłe spędzanie czasu przed ekranem nie wyjdzie Wam na zdrowie. Z każdą godziną, gdy w grę wchodzi zmęczenie, czcionka komputerowa zaczyna się rozmazywać, a ciało domaga się odpoczynku.

Katarzyna Kujawa, źródło: forum.o2.pl

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook