Wyniki matur 2011 wielu maturzystów nie zdało

Matura 2006 – historia rozszerzona – wyniki matury

Do matury z historii na poziomie rozszerzonym przystąpiło łącznie 55464 maturzystów. Dla uczniów egzamin okazał się dość trudny. Średni wynik w skali krajowej to 47,3 proc.

Najlepiej poradzili sobie uczniowie liceów ogólnokształcących. Średni wynik wyniósł tam 49,7 proc. przy wyborze obowiązkowego przedmiotu oraz 48,1 proc. przy wyborze dodatkowego. Dużo gorzej poradzili sobie absolwenci liceów profilowanych. Rezultaty przedstawiają się następująco: historia obowiązkowa – 37,9 proc, historia dodatkowa – 37,8 proc. Różnica w wynikach egzaminu z historii jako przedmiotu obowiązkowego między zdającymi z obu typów liceum wynosi 12 pkt, a między zdającymi z LO i techników ? 10 pkt. Natomiast w kolejnym zestawieniu dysonanse między średnimi wynikami w danych województwach są większe niż w przypadku arkusza podstawowego ? wahają się od 43,7 proc. w województwie świętokrzyskim do 52,1 proc. w małopolskim.

Jeśli chodzi o staniny, najwięcej zdających uplasowało się na poziomie piątym. Aż 20 proc. uzyskało średnią klasę (44 proc.-48 proc.).  Najwyższy stanin gwarantował minimalny wynik, czyli 76 proc. Jedynie 4 proc. uczniów uzyskało taki próg. Wciąż jednak są osoby, które uzyskują bardzo niskie wyniki. 4 proc. maturzystów załapało się do poziomu pierwszego, w którym rezultaty mieszczą się w przedziale 0-24 proc.

Według rocznika 2006 egzamin nie wypadł najlepiej. Wyniki są niskie i nie każdego zdającego zadowoliły.  – Niestety, poziom trudności tej matury mnie przerósł. Chciałem uzyskać dobry wynik, a tymczasem zadania okazały się ciężkie i mój plan legł w gruzach. Nie dobrnąłem nawet do 50 proc., z czego jestem bardzo niezadowolony.  Ale uważam, że zostałem oceniony słusznie i to tylko i wyłącznie moja wina, że brakowało mi wiedzy – stwierdza Paweł z Ostrołęki.

źródło: cke.edu.pl

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook