Informatory (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2015 ? dostępne informatory maturalne

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej już są dostępne informatory maturalne dotyczące wszystkich przedmiotów, które zdawane będą przez maturzystów w 2015 roku.

W maju 2015 roku do egzaminu maturalnego przystąpi pierwszy rocznik abiturientów, którzy uczą się zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego. Rok później uczniowie techników będą zdawać maturę według nowych zasad.

Informatory maturalne

– Wykonaliśmy kolejny krok w przygotowaniach do przeprowadzenia egzaminu maturalnego w 2015 roku, do egzaminu, który będzie przeprowadzony według nowej formuły – powiedziała minister edukacji Krystyna Szumilas.

Informatory maturalne mają ułatwić maturzystom zdanie egzaminów.  W sumie przygotowano 25 informatorów do poszczególnych przedmiotów.

A co w nich znajdziecie? Już mówimy.

  • Ogólne informacje na temat egzaminu z danego przedmiotu
  • Przykładowe zadania z rozwiązaniami
  • Przykłady oceny rozwiązanych zadań

Przygotowano także jeden specjalny informator, w którym opisano zasady obowiązujące na egzaminie maturalnym w 2015 roku.

Warto również wiedzieć, że na przełomie listopada i grudnia zostaną opublikowane przykładowe arkusze maturalne do nowej matury, a rok później zostaną przeprowadzone egzaminy próbne.

 

Źródło: polskieradio.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook