Biologia 2011 poziom podstawowy (Fot.freedigitalphotos.net)

Biologia 2011 – odpowiedzi do arkuszy – poziom podstawowy

Egzamin maturalny z biologii na poziomie podstawowym składał się z 13 stron, na których znajdowało się 30 zadań sprawdzających umiejętności opisane w standardach wymagań egzaminacyjnych dla tego poziomu i umiejętność zastosowania tej wiedzy w praktyce. Na ich rozwiązanie uczniowie mieli 120 minut. Za całość można było otrzymać 50 punktów.

W arkuszu przeważały zadania trudne i bardzo trudne. Dla zdających najtrudniejsze okazały się zadania, do rozwiązania których niezbędna była znajomość podstawowych wiadomości biologicznych, np.: funkcji narządów i układów w organizmie człowieka (zad. 5., 13., 12.).

Bardzo wymagająca okazały się również zadania 1 i 2, dotyczące elementów budowy organizmu człowieka, a także genetyki molekularnej (zad. 22.) i znajomości procesów biologicznych oraz umiejętność ich wyjaśniania i interpretowania (zad. 11., 20., 6.b, 8., 10.b, 14.).

Najprostszymi okazało się zadanie 19.a, które polegało na rozpoznaniu choroby oraz 26.b, w którym maturzyści musieli wyróżnić konsumentów I rzędu w sieci pokarmowej przedstawionej na schemacie.

,,Egzamin maturalny w tym roku okazał się wyjątkowo trudny. Nie spodziewałem się, aż tak wymagających zadań.? ? mówi Piotr, jeden z łódzkich maturzystów.

 

Źródło: cke.edu.pl
Małgorzata Sierocińska

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook