PWSZ Leszno (Fot.freedigitalphotos.net)

PWSZ Leszno: Siedem nowych kierunków!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie przygotowuje siedem nowych kierunków. Jak zapewniają władze uczelnie, każdy z kierunków jest skrupulatnie przemyślany, a rynek pracy czeka na specjalistów z tych dziedzin.

Wszystkie kierunki mają ruszyć w roku akademickim 2014/2015. Będą to: filologia, budownictwo, logistyka, europeistyka, architektura krajobrazu, dietetyka i bezpieczeństwo narodowe.

Władze uczelni zapewniają, że decyzje poprzedzone były wnikliwymi analizami rynku, przez co z naborem studentów problemu być nie powinno.

– Wiemy, że w subregionie leszczyńskim brakuje wykształconych inżynierów. Z informacji pozyskanych od przedsiębiorców wynika, że w samym budownictwie roczne zapotrzebowanie, to około 40 osób. Tworząc nowe kierunki wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy – mówi mgr Zbigniew Mocek, kanclerz PWSZ w Lesznie.

Optymizm jest też podyktowany uczelnianymi realiami. Otwarte niedawno kierunki jak pielęgniarstwo, czy fizjoterapia pokazały, że chętnych nie brakuje.

– Studenci będą mogli wybrać także model kształcenia dualnego, czyli połączenia praktyki z wiedzą teoretyczną. Nastawiamy się głównie na przygotowanie studentów do pracy wykonawczej, a w mniejszym stopniu do twórczej. Tego oczekują pracodawcy – dodaje Mocek.

Przygotowane zostały już dokumentacje dla czterech kierunków (filologia, budownictwo, logistyka, europeistyka), które uczelnia wysłała do ministerstwa edukacji z wnioskami o ich akceptację. Pozostałe trzy kierunki są jeszcze przygotowywane.

 

 

 

Źródło: naszemiasto.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook