SGH (Fot. Panek, Wikipedia)

Warszawska uczelnia SGH na szóstym miejscu

Szkoła Główna Handlowa ma się czym chwalić. Otóż zajęła 6. miejsce na świecie oraz 2. w Europie, w rankingu Webometrics ? Ranking Web of Business Schools.

Webometrics Ranking Web of Business Schools przedstawia aktywność uczelni ekonomicznych i biznesowych w internecie (web presence). Ranking publikowany jest dwa razy w roku. To młodsza wersja rankingu Webometrics Ranking Web Universities.

W pierwszej dwudziestce znalazły się jeszcze trzy polskie uczelnie. Na 12. miejscu Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, na 18. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i na 19. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (Fot.Maja Orzechowska, wikipedia.pl)

Warto również wspomnieć, że z polskich uczelni w rankingu znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która zajęła 77. miejsce.

Najlepszy okazał się amerykański University of Pennsylvania Wharton School, na drugim miejscu znalazła się duńska Copenhagen Business School, a na trzecim – Harvard Business School z USA.

W rankingu Web of Business Schools badanych jest ponad 1200 uczelni ekonomicznych z całego świata i instytucji nadających tytuły MBA. W zestawieniu brana jest pod uwagę np.:

  • liczba wyników w wyszukiwarce Google,
  • widoczność poprzez linki,
  • liczba udostępnianych przez uczelnię plików,
  • liczba publikacji w serwisie Google Scholar wydanych w latach 2008-2012.

 

 

Źródło:polskieradio.pl
J. Jankowska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook