Co można mieć na maturze (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2014 – co można mieć na egzaminie?

Wchodząc do sali, na której odbędzie się egzamin, warto mieć świadomość, co można ze sobą zabrać, a czego nie. Sprawdźcie, jakie przedmioty są dozwolone na maturze 2014.

Czarny kolor

Długopis, który zabierzesz ze sobą może mieć tylko czarny atrament. Wynika to z faktu, że komputer sprawdzający Twoje odpowiedzi rozpoznaje tylko ten kolor. Na wszelki wypadek weź ze sobą zapasowy, gdyby pierwszy odmówił posłuszeństwa.

Linijka i cyrkiel

Na matematyce i geografii możesz być wyposażony w linijkę i cyrkiel. Dodatkowo miej przy sobie kalkulator, który umożliwia wykonanie tylko podstawowych obliczeń (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, procenty, pierwiastki kwadratowe).

Podstawowe wzory i… lupa

Na matematyce i fizyce będziesz miał wgląd do podstawowych wzorów, a na samej fizyce również do tablic chemicznych. My radzimy mieć je jednak w głowie, aby zaoszczędzić swój czas.

Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępnia na swojej stronie tablice ze wzorami. Z tego wygodnego zestawienia możesz korzystać już teraz, przygotowując się do matury.

Na egzamin z geografii i historii powinieneś zabrać… lupę. Na wypadek, gdyby źródło ikonograficzne było dla Ciebie niewidoczne.

Słowniki

Podczas egzaminów zostaną udostępnione słowniki języka polskiego. Tutaj, podobnie jak w przypadku tablic radzimy powtórzyć sobie zasady pisowni, aby zaoszczędzić czas.

Osoby zdające historię muzyki będą miały do dyspozycji odtwarzacz CD z kompletem zapasowych baterii.

 

 

 

Źródło: edulandia.pl
J. Jankowska

 

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

facebook