flaga Niemiecflaga Niemiec

Matura 2011 – język niemiecki podstawowy – odpowiedzi do arkuszy

Arkusz egzaminacyjny z języka niemieckiego na poziomie podstawowym składał się z 12 stron, na których zostało umieszczonych 8 zadań. Za pełne rozwiązanie egzaminu można było uzyskać 50 minut, a na jego napisanie zdający miał 120 minut.

W części pierwszej, która sprawdzała rozumienie ze słuchu najlepiej poszło maturzystom zadanie pierwsze, w którym należało stwierdzić czy tekst zawiera określone informacje. Zaliczyło je mniej więcej około 70% zdających. Zadanie 2 sprawdzało umiejętność określenia głównej myśli tekstu, natomiast w 3. należało poprawnie wyselekcjonować informacje.

Zadania w części drugiej sprawdzały rozumienie tekstu pisanego. Zostały zaliczone mniej więcej po równo. Zdało je około 50-60% maturzystów.

W części pisemnej  maturzyści najlepiej poradzili sobie z uzyskiwaniem, udzielaniem, przekazywaniem informacji i wyjaśnień. Problemem jednak w oby dwóch zadaniach okazała się poprawność językowa.

,,Jak dla mnie ten arkusz był dość łatwy. Jedyne co teraz pozostaje to wytrwale czekać na wyniki?– mówi Klaudia, jedna z warszawskich maturzystek.

 

 

Małgorzata Sierocińska, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook