Biologia należy do jednych z przedmiotów, których nauczenie się wymaga wysiłku i dobrej pamięci. Zapoznanie się ze wszelkimi zagadnieniami wiąże się z kreowaniem nowego języka technicznego i wejściem w świat… czytaj dalej »
Do egzaminu z biologii na poziomie podstawowym przystąpiło 26 403 maturzystów. Średnia maturalna wyniosła 37. Odchylenie standardowe oszacowano na 17. Arkusz egzaminacyjny na poziomie podstawowym okazał się trudny dla absolwentów wszystkich… czytaj dalej »
Arkusz egzaminacyjny z biologii na poziomie rozszerzonym składał się z 38 zadań, które sprawdzały umiejętności określone w standardzie wymagań egzaminacyjnych dla tego poziomu. Na rozwiązanie całej pracy zdający mieli 150… czytaj dalej »
Matura z biologii na poziomie rozszerzonym zawierała 19 stron, które objęły 38 zadań. Na rozwiązanie całości zdający mieli 150 minut. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 60. Zdający przy rozwiązywaniu zadań… czytaj dalej »
Egzamin maturalny z biologii na poziomie podstawowym zawierał 13 stron, które objęły 30 zadań. Na rozwiązanie całej pracy uczniowie mieli 120 minut. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 50. Udogodnieniem… czytaj dalej »
Arkusz egzaminacyjny z biologii na poziomie podstawowym zawierał 30 zadań sprawdzających wiadomości opisane w standardach wymagań egzaminacyjnych oraz umiejętność zastosowania posiadanej wiedzy w praktyce. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to… czytaj dalej »
Zapomniałeś hasła? Przypomnij
Jakie kierunki studiów są Twoim zdaniem najbardziej opłacalne?
Zobacz wyniki
Jak odkryć swoje predyspozycje naukowe i zawodowe?
Najlepsze kierunki humanistyczne
Czy studia niestacjonarne to gorszy wybór?
Nietypowe kierunki studiów w Polsce
Najbardziej przyszłościowe kierunki
Studia w Chinach - początek kariery w erze digital economy
Spędź rok szkolny w USA!
Ucz się i pracuj w Australii
Czemu przerwy w nauce są tak ważne?
Matura to "bzdura", czyli jak zdać i pójść na studia
Fiszki do nauki języków obcych. Dlaczego warto po nie sięgnąć?
Jakie rozszerzenia zdawać? - poradnik
Arkusze dostosowane. Czy dyslektycy mają łatwiej?