część pisemna z języka polskiego

język polski (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2005 - polski rozszerzony - arkusze maturalne

Matura 2005 na poziomie rozszerzonym składała się z jednego zadania dłuższej odpowiedzi. Uczniowie mieli 130 minut na wybranie tematu i napisanie własnej wypowiedzi. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 40. Co…
czytaj dalej »

język polski (Fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2005 - język polski poziom podstawowy - odpowiedzi do arkuszy

Pierwsza część matury polegała na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytania związane z tekstem "Dzikie słówka". Za każde polecenie można było uzyskać od 1 do 2 punktów. Łącznie za wszystkie zadania…
czytaj dalej »

matura z polskiego

Matura 2005 - język polski poziom podstawowy - wyniki matury

Do egzaminu maturalnego z języka polskiego przystąpiło w całej Polsce ogółem 30 8151 zdających. Maturę na poziomie podstawowym zaliczyło 96,2 proc. zdających. Średnia wyniosła 54,3 proc. Łatwiejsza okazała się część…
czytaj dalej »

matura z polskiego

Matura z polskiego 2010 ? poziom podstawowy (arkusz i klucz odpowiedzi)

W 2010 roku maturzyści w I części egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym ? rozumienie pisanego tekstu ? odpowiadali na pytania na podstawie tekstu o Internecie. Przeczytaj uważnie…
czytaj dalej »

matura z polskiego

Matura z polskiego 2010 ? poziom rozszerzony (arkusz i klucz odpowiedzi)

Maturzyści, którzy w 2010 roku zdecydowali się na egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, musieli wykazać się umiejętnością porównania tekstów z dwóch różnych epok literackich. W temacie 1. należało…
czytaj dalej »

Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.Studiowac.Pl - matura, kierunki studiów, studia wyższe.

Matura z polskiego 2012, część pisemna w praktyce - rozumienie czytanego tekstu nieliterackiego

Na egzaminie maturalnym z języka polskiego na poziomie podstawowym sprawdzana jest umiejętność czytania ze zrozumieniem. Zdający musi odpowiedzieć na pytania na podstawie zamieszczonego w arkuszu tekstu nieliterackiego. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze…
czytaj dalej »

facebook