BODIES REVEALED (Fot.freedigitalphotos.net)

Wystawa BODIES REVEALED w Warszawie

Wystawa BODIES REVEALED, którą zobaczyło już ponad 15 milionów osób na całym świecie m.in. w Krakowie i Gdańsku, zagościła w Warszawie. Można ją oglądać od 12 marca 2014 roku aż do końca czerwca.

Wystawa prezentuje anatomię ludzkiego ciała. Przewodnikami są studenci medycyny, którzy pokazują i opisują odwiedzającym wszystkie jego układy. Eksponaty znajdują się w kilku salach. Każda z nich poświęcana jest innym układom w ciele człowieka, m.in.: kostnemu, mięśniowemu, nerwowemu, krwionośnemu, oddechowemu, pokarmowemu, rozrodczemu i moczowemu.

Niektóre eksponaty zostały przedstawione w dynamicznych pozach, aby można było zobaczyć układ ludzkich mięśni i narządów podczas codziennego ruchu, odpoczynku, czy uprawiania sportu.

 

Wystawa BODIES REVEALED (Fot.freedigitalphotos.net)A jak to zrobiono?

Ciała ludzkie wraz z narządami zostały wypreparowane za pomocą fachowej metody plastynacji. Z tkanek organizmu usunięto wodę i tłuszcze, a następnie nasycono je odpowiednimi polimerami już na poziomie komórkowym. Taki zabieg pozwolił na zachowanie kształtu i koloru tkanek.

 

Wystawa dla dzieci czy dorosłych?

Dla jednych i drugich. Otóż wiedza, którą można zdobyć powinna zaspokoić ciekawość osób w każdym wieku. Studenci medycyny przedstawiają informacje w taki sposób, aby nawet najmłodsi zrozumieli wystawę.

Ekspozycję można oglądać w godzinach od 9.00 do 19.00, w Studiu Tęcza przy ulicy Anny German 12.

 

Więcej informacji:

www.bodiesrevealed.pl

www.facebook.com/BodiesRevealedWarsaw

 

 

 

Źródło: perspektywy.pl
J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook