Letni kurs o Miley Cyrus (Fot.freedigitalphotos.net)

Letni kurs o Miley Cyrus

Jedna z amerykańskich uczelni zaprasza wszystkich na kurs „The Sociology of Miley Cyrus”. O czym będzie? Badane będą tematy dotyczące m.in. rasy, płci i seksualnej tożsamości.

Kurs zorganizował Skidmore College, prywatna uczelnia sztuk artystycznych w Nowym Jorku. Studenci, analizując wszystkie wcielenia celebrytki, będą zajmować się badaniem tematu „rasy, płci, tożsamości, sławy, władzy i seksualizacji w mediach”.

– Ona reprezentuje, jak przemijające mogą być bogactwo i sława. I pokazuje, jak bardzo można zmienić swój wizerunek. To interesujące analizować i uczyć się na jej przykładzie, jak znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie – tłumaczy profesor Carolyn Chernoff, wykładowca socjologii w Skidmore College.

Dlaczego Miley?

Pomysł narodził się w głowie Carolyn Chernoff, po obejrzeniu gali MTV Video Music Awards 2013, gdzie Miley Cyrus zaszokowała swoim sprośnym występem. Rozgorzała ogólnoświatowa dyskusja o tym, jak daleko przesunęły się granice show-biznesu w szokowaniu w celach marketingowych.

Letnie kursy (Fot.freedigitalphotos.net)– Pokazałam moim studentom ten głośny występ podczas lekcji pt. „O kulturze młodzieży w szkole i poza nią”. Wszyscy mieli tak wiele do powiedzenia. To stało się inspiracją dla mojego kolejnego wykładu w styczniu – „The Rise and Fall of Miley Cyrus: Race, Class, Gender and Media”. Reakcja studentów była pozytywna – wspomina. – Osobowość Miley stała się tematem gorącej socjologicznej dyskusji i wtedy postanowiłam, że warto dopasować jej osobę do większej analizy – dodaje.

Kurs będzie opierał się na dyskusjach i referatach. Studenci będą analizować Cyrus w kontekście dzisiejszej kultury na podstawie jej piosenek, teledysków, postów w internecie i cytatów z wywiadów.

Wśród tematów m.in. „urynkowienie dzieciństwa”, „stratyfikacja płci”, „biseksualizm, homoseksualizm i kobiece ciało” i „co się dzieje z gwiazdami Disneya, gdy dorosną”.

 

Źródło: tvn24.pl
J. Jankowska

 

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook