matura fizyka (fot.freedigitalphotos.net)matura fizyka (fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2011 ? fizyka podstawowa ? arkusze maturalne

Arkusz maturalny z fizyki na poziomie podstawowym składał się z 12 stron, na których zamieszczono 21 zadań, w tym 10 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz 11 zadań otwartych. Na rozwiązanie egzaminu zdający mieli 120 minut.

W części testowej, w zadaniu 1 należało wybrać odpowiedni wykres wykonanej pracy. Również zadanie 7 dotyczyło wyboru odpowiedniego wykresu. Zadanie 2 sprawdzało wiadomości na temat praw fizycznych mających zastosowanie podczas skoku spadochronowego. Zadania 8 i 9 odnosiły się do wiedzy z dziedziny astronomii.

Zadania otwarte rozpoczęło zadanie 11, w którym na podstawie zamieszczonej tabeli należało wykonać obliczenia oraz narysować wykres.

W zadaniu 13 zdający musieli wykonać polecenia dotyczące ważenia arbuza, natomiast w 14 odpowiedzieć na pytania odnoszące się do wykresu przedstawiającego zależności promieniowania dla dwóch rodzajów chlorofilu.

Zadanie 18, w którym załączony został obrazek przedstawiający dwa promienie, wymagało narysowania biegu tych promieni po odbiciu od zwierciadła oraz skonstruowania obrazu świecącego punktu. Podobnie w zadaniu 20 należało dorysować do obrazka kierunek wektora indukcji magnetycznej. Zadanie 21 – końcowe opisuje dwa uzwojenia osadzone na wspólnym rdzeniu tworzące transformator. Na ich podstawie należało wykona trzy polecenia.

 

Arkusz maturalny online:

 

 

Źródło: cke.edu.pl
Małgorzata Sierocińska

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook