Program naukowy Amgen Scholars (Fot.freedigitalphotos.net)

Program naukowy Amgen Scholars

Zamierzacie studiować za granicą i chcecie w przyszłości brać czynny udział w badaniach? Program naukowy Amgen Scholars na pewno Was zainteresuje.

 

O programie słów kilka

Program skierowany jest do studentów kierunków ścisłych, którzy chcą prowadzić projekty badawcze na jednym z najlepszych uczelni w Europie:

  • Na Uniwersytecie Cambridge (Wielka Brytania),
  • W Instytucie Karolinska (Szwecja)
  • Na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana (Niemcy).

Ten program może Wam pozwolić zdobyć praktyczne doświadczenie pod opieką najbardziej cenionych naukowców.

Stypendium, które otrzymacie pomoże pokryć koszty:

  • transportu,
  • zakwaterowania
  • wyżywienia.

Dodatkowo nie poniesiecie żadnych kosztów związanych z udziałem w Programie badawczym.

 

Kto może sięgnąć po stypendium?

Aplikować mogą studenci medycyny, chemii, farmacji, biologii, biotechnologii, bioinżynierii oraz kierunków pokrewnych, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce oraz planują kontynuować badania na studiach doktoranckich. Niezbędny jest także tytuł potwierdzający ukończenie studiów I stopnia.

 

Jak aplikować?

Pierwszym zadaniem jest wybranie jednej z trzech powyższych uczelni na której chcecie realizować Program. Następnie postępujcie zgodnie z wytycznymi opublikowanymi na stronie uczelni, ponieważ każda uczelnia ma własny proces rekrutacyjny.

To co będzie musiał zrobić każdy z Was, to napisać krótki esej opisujący Wasze dotychczasowe osiągnięcia naukowe oraz dostarczyć listy rekomendujące i wykaz ocen na uczelni. Wszystko to powinno być w języku angielskim.

 

Terminy zgłoszeń

Terminy zgłoszeń zmieniają się co roku, lecz najczęściej upływają z początkiem lutego. Szczegóły warto sprawdzić na stronie uczelni. Sam program realizowany jest od czerwca do sierpnia.

Więcej informacji na stronie: www.amgenscholars.com

 

J. Jankowska

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook