matura z matematykimatura z matematyki

Najbardziej boimy się matury z matematyki, sprawdź co najbardziej napawa maturzystów lękiem!

Matura z matematyki pewnie większość z Was napawa lękiem. Młodych ludzi przeraża fakt, iż muszą zdawać narzucony przedmiot, z którego nie każdy jest mocny. Zło konieczne da się jednak opanować. Odpowiednie przygotowanie i ćwiczenie zadań pomoże zrozumieć królową nauk.

Najwięcej obaw uczniowie mają przed zadaniami otwartymi. Jak wiadomo, w obliczeniach bardzo łatwo się pomylić. Również różnorodność wyników stresuje maturzystów. Kołem ratunkowym dla każdego z Was będzie tablica z wzorami. Przypomni Wam ona podstawowe definicje, natomiast nie rozwiąże wszystkich poleceń.

Prawdziwe umysły ścisłe, mimo wrodzonego talentu do liczenia, również mają swoje uprzedzenia. Szczególne obawy, jak się okazało, budzi dział funkcji. Tam, gdzie w grę wchodzi myślenie abstrakcyjne, na nic zdaje się rzeczowość. Młodzi ludzie obawiają się schematów i równań, których nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób i odnieść do życia codziennego.

Humaniści na maturze z matematyki obawiają się zadań geometrycznych i statystycznych.  W opinii przyszłych studentów kierunków dziennikarskich i filologicznych przerażenie budzą działy, takie jak trygonometria, planimetria oraz stereometria. Już same nazwy  w przeświadczeniu młodych ludzi wywołują niemiłe odczucia.

A Wy? Macie jakieś uprzedzenia? Zapraszamy na dyskusję na naszym facebookowym fanpage?u Studiowac.pl!

Katarzyna Kujawa

 

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook