Raport Sedlak&Sedlak (fot.freedigitalphotos.net)Raport Sedlak&Sedlak (fot.freedigitalphotos.net)

Po tych polskich uczelniach zarobisz najwięcej!

Na podstawie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2014 przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak, stworzono ranking wynagrodzeń absolwentów szkół wyższych. Po raz kolejny zestawienie otwiera Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Mediana wynagrodzeń absolwentów SGH wynosi 8700zł. Na drugim miejscu znalazła się Politechnika Warszawska, po której mediana wynagrodzeń stanowi 7700zł. Firma Sedlak&Sedlak zaznacza:  ?Większość absolwentów tych szkół zatrudnionych jest w stolicy, co niewątpliwie ma istotny wpływ na wysokość pensji. Warszawa jest miastem o najwyższych wynagrodzeniach w kraju.? 

Ogolnopolskie Badanie Wynagrodzen 2015

 źródło: wynagrodzenia.pl, pełne zestawienie można znaleźć tutaj

 

Zestawienia wynagrodzeń absolwentów z tytułem magistra inżyniera oraz magistra również otwierają warszawskie szkoły wyższe. W pierwszym rankingu przoduje Politechnika Warszawska z medianą wynagrodzeń wynoszącą 8000. Na drugim miejscu jest Wojskowa Akademia Techniczna ? 6550zł, a na trzecim Politechnika Gdańska ? 6530zł.

W drugim rankingu na pierwszym miejscu ponownie znalazła się SGH w Warszawie z medianą wynagrodzeń równą 8500zł. Całe podium zajmuje stolica ? na drugim miejscu Akademia Leona Koźmińskiego, a na trzecim Uniwersytet Warszawski.

 

Źródło: wynagrodzenia.pl

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook