matura fizyka (fot.freedigitalphotos.net)matura fizyka (fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2007 ? fizyka rozszerzony ? arkusze maturalne odpowiedzi

Egzamin na poziomie rozszerzonym trwał 150 minut i składał się z 5 pytań, które miały sprawdzić wiedzę i umiejętności zastosowania poznanych metod w zakresie, jaki określono dla poziomu rozszerzonego. W czasie trwania testu można było korzystać z karty ze wzorami i stałymi fizycznymi, linijki oraz prostego kalkulatora.

Egzamin okazał się umiarkowanie trudny. Maturzyści nie mieli większych problemów z poleceniem 4.1, które polegało na uzupełnieniu zapisu reakcji jądrowych, z trzecim podpunktem zadania 3, gdzie należało narysować wykres pewnych zależności i uzupełnić brakujące wartości w tabeli, z poleceniem 3.1, w którym maturzyści musieli określić, jakim ruchem i w którą stronę powinien poruszać się nieinercjalny układ odniesienia, oraz z poleceniem 4.2, w którym trzeba było obliczyć liczbę neutronów. Dość łatwe okazały się również podpunkty 1.5, 5.2 i 5.3.

Najtrudniejsze okazało się polecenie 1.3, które polegało na obliczeniu wartości siły naciągu nici w pewnym momencie. Zdający mieli także spore kłopoty z podpunktem 4.4, gdzie należało podać warunki do spełnienia pewnych reakcji, oraz z poleceniem 1.4, w którym należało zapisać równania. Dość trudne okazały się także polecenia 1.6, 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 3.2, 4.3, 4.5 oraz 5.1.
 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

K. Macha, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook