matura matematyka (fot.freedigitalphotos.net)matura matematyka (fot.freedigitalphotos.net)

Matura 2015 – matematyka podstawowa – odpowiedzi do arkuszy

Arkusz maturalny z matematyki na poziomie podstawowym składał się z 34 zadań: 25 poleceń zamkniętych i 9 otwartych. Na ich wykonanie maturzyści mieli 170 minut. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 50.

Matura sprawdzała umiejętność wykorzystywania i tworzenia informacji, rozwiązywania i przekształcania równań, opracowywania strategii oraz modelowania matematycznego.

Najwięcej problemów maturzyści mieli z zadaniem 8, w którym należało poprawnie odczytać wykres funkcji i zaznaczyć jej zbiór wartości. Trudne okazało się również polecenie 27. Trzeba było w nim wykazać, że dla każdej liczby rzeczywistej x i y prawdziwa jest podana nierówność.

Abiturienci dobrze poradzili sobie natomiast z zadaniem 2, które dotyczyło logarytmów oraz 6, w którym należało określić, ile wynosi suma wszystkich pierwiastków podanego równania. Uczniowie nie mieli również problemów z poleceniem 24, w którym należało obliczyć średnią ważoną i odchylenie standardowe zestawu danych.

To była typowa matura, bez zaskoczenia. Wszystkie zadania takie, jakich się spodziewałam. Bez niemiłych niespodzianek ? mówi Martyna.

 

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

A.Szczykutowicz, źródło: CKE

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook