matura WOS (fot.wikipedia)matura WOS (fot.wikipedia)

Matura 2015 – WOS rozszerzony – odpowiedzi do arkuszy

Matura z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym składała się z 40 zadań, na których rozwiązanie abiturienci mieli 180 minut. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 60.

Arkusz sprawdzał wiedzę z zakresu zasad i procedur demokracji, współdziałania w sprawach publicznych, podstaw ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, zasad gospodarki rynkowej, praw człowieka i sposobów ich ochrony oraz umiejętności wykorzystywania i tworzenia informacji, a także pisania dłuższej wypowiedzi na dany temat.

Z czym maturzyści poradzili sobie najlepiej?

Najlepiej uczniowie poradzili sobie z zadaniem 28, w którym należało wybrać poprawne dokończenie podanego zdania oraz z zadaniem 32, w którym trzeba było podać nazwę organizacji, której dotyczą materiały źródłowe.

Jakie zadania okazały się najtrudniejsze?

Trudne okazało się natomiast polecenie 30, które polegało na określeniu, które zdania dotyczące prawa karnego są prawdziwe, a które fałszywe. Maturzyści mieli także problemy z zadaniem 37, w którym musieli uzupełnić zdania odnoszące się do materiałów źródłowych. Dla wielu uczniów trudne było również napisanie wypracowania na jeden z podanych tematów.

Opinie samych maturzystów:

Dla mnie ta matura była trudna. Akurat trafiłem na takie tematy, których nie umiałem najlepiej. Wypracowanie również było ciężkie. Nie jestem z niego zadowolony – twierdzi Arek.

Pobierz arkusz w PDF na swój komputer:

(pobierz plik PDF)

Lub zobacz go online:

A.Szczykutowicz, źródło: CKE

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook