Zawód: masażysta (fot.freedigitalphotos.net)Zawód: masażysta (fot.freedigitalphotos.net)

Zawód: Masażysta

 

 

Byłeś kiedyś u masażysty? Wiesz jak ważna jest jego rola na przykład dla sportowców? Może sam chciałbyś znaleźć się po drugiej stronie i wykonywać ten zawód? Sprawdź, na czym dokładnie polega!

Zawód masażysta

Masażysta wykonuje masaż leczniczy, rehabilitacyjny, sportowy lub kosmetyczny różnych części ciała, wykorzystując przy tym wiedzę medyczną. W zależności od techniki, masażysta używa różnych części ciała (np. ręce, stopy), przedmiotów (np. gorące kamienie), czy urządzeń (np. laser).

Wykształcenie masażysty

Zawód ten możesz zdobyć na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest ukończenie technikum z tytułem technika masażysty. Drugim ? jeśli chciałbyś zostać masażystą sportowym albo rehabilitacyjnym ? jest ukończenie fizjoterapii albo rehabilitacji na akademii wychowania fizycznego lub medycznej. Jeżeli chcesz pójść w stronę masażu kosmetycznego i pielęgnacyjnego, musisz ukończyć szkołę policealną albo studium kosmetyczne. Możesz również ukończyć kursy, ale upewnij się wcześniej, czy dają one możliwość zdobycia uprawnień państwowych.

Rynek pracy

Jako masażysta możesz pracować w publicznych lub prywatnych ośrodkach zdrowia, rehabilitacyjnych, salonach masażu, kosmetycznych czy w fitness klubach. Możesz również założyć własną działalność gospodarczą.

Ile zarabia masażysta?

Zarobki są uzależnione od miejsca pracy. W prywatnych placówkach lub prowadząc własną działalność można zarobić więcej, ale średnia pensja oscyluje wokół 2000 zł netto miesięcznie.

Różnorodne techniki masażu (fot.freedigitalphotos.net)

Status społeczny

Masażysta nie jest bardzo prestiżowym zawodem, chociaż coraz częściej zaliczany jest do zawodów medycznych. Dobry masażysta na pewno cieszy się wysokim uznaniem wśród swoich klientów. O jego statusie świadczy też to, ilu ma klientów ? często działa to na zasadzie ?poczty pantoflowej?, zadowoleni klienci polecą usługi swoim znajomym itd.

Dodatkowe informacje o zawodzie

Będąc masażystą musisz wykazywać się otwarciem i serdecznością w stosunku do drugiego człowieka. Masaż ma między innymi sprawić, aby klient poczuł się komfortowo, powinieneś więc zadbać o jego samopoczucie. Wiąże się to z dyskretną i przyjazną atmosferą w gabinecie i oczywiście wysokim wyszkoleniem.

 

 

A.Szczykutowicz

 

Komentarze:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

facebook